Belçika'da 'Squid Game' tehlikesi: Öğrenciler birbirlerine zarar veriyor

Squid Game
Squid Game

Belçika'da bir okul, bahçede öğrencilerin Squid Game dizisindeki oyunları canlandırması üzerine alarma geçti. Yönetim, arkadaşlarına zarar vermeyi sürdüren öğrenciler hakkında disiplin cezası uygulanabileceğini belirtti. Netflix CEO’su Ted Sarantos, 17 Eylül'de yayımlanan Squid Game'in platformun en çok izlenen dizisi olma yolunda ilerlediğini dile getirmişti.

Netflix'in popüler dizisi 'Squid Game' son zamanların en çok konuşulan yapımlarından biri.

Son olarak, Belçika’nın Valon Bölgesi'nde yer alan Erquelinnes Béguinage adlı ilkokulda öğrencilerin 'Squid Game' dizisindeki oyunları canlandırması yetkilileri endişelendirdi.

'Kaybeden kişiye şiddet uyguluyorlar'

Okul yönetimi, salı günü Facebook hesabı üzerinden velilere uyarıda bulunduğu bir gönderi paylaştı. Gönderide yer alan ifadeler şu şekilde:

“Değerli veliler, Squid Game adlı diziyi muhtemelen duymuşsunuzdur. Bu dizide karakterler farklı çocuk oyunları oynuyor. Kaybedenler de eleniyor, yani öldürülüyor. Dizi, şiddet içerikli sahneleri nedeniyle 18 yaş altındakilere yasak. Öğrencilerimiz, dizide yer alan 1-2-3 güneş oyununu oynuyor ve kaybeden kişiye dayak atıyor”

1-2-3 güneş oyunu, dizideki Kırmızı Işık, Yeşil Işık adlı oyuna denk geliyor.

Disiplin cezası uygulanabilir

Independent Türkçe’nin aktardığına göre, yönetim, okulda oynanan oyunları dikkatle takip ettiklerini belirtirken, velilerden de çocuklarıyla konuşarak bu oyunların zararlı sonuçlara yol açabileceğini anlatmalarını istedi.

Okulun Facebook'taki mesajına 2 bine yakın yorum gelirken, gönderi yaklaşık 37 bin kez paylaşıldı.

Yönetim, dizideki oyunları oynayıp arkadaşlarına zarar vermeyi sürdüren öğrenciler hakkında disiplin cezası uygulanabileceğini de belirtti.

  • Dizinin konusu
  • Netflix platformunda yayınlanan ve popülerliği her geçen gün hızla artan Güney Kore yapımı Squid Game dizisinde borca batmış çaresiz kişiler, gizemli bir örgütün hazırladığı platformlardaki çocuk oyunlarını oynayarak yüksek miktarlarda para kazanmak için birbirleriyle mücadele ediyor. Oyunların sonunda kaybedenler öldürülüyor.
Bugünün gazete manşetleri için tıklayın >