Beş yıldır saçını yıkamayan kızın masrafı dudak uçuklatıyor

Beş yıldır saçlarını yıkamayan genç kız, İngiltere'nin gündeminde
Beş yıldır saçlarını yıkamayan genç kız, İngiltere'nin gündeminde

Beş yıldır saçını yıkamadığı için İngiltere gündemine oturan milyoner genç kızın sadece çanta koleksiyonu için harcadığı para 260 bin lira değerinde.

İngiltere'de reyting rekoru kıran program yoksullar ve zenginleri bir araya getirip kısa bir süre birlikte kalmalarını sağlıyor ve iki tarafın da deneyimlerini ekrana getiriyor. Bu program ile ülke gündemine düşen Sacha isimli kız, yaptığı harcamalar ile dikkat çekiyor.

Çanta koleksiyonun 260 bin lira değerinde olduğu genç kız, 5 yıldır kendi saçlarını yıkamıyor. Özel bir kuaför tarafından saçlarını yıkatan Sacha, televizyon programında yoksul bir aileyle zaman geçirdi. İki tarafın da deneyimlerini paylaştığı program sonrası, aradaki uçurum herkesi şaşırttı.

Genç kız, yoksul insanları anlamaya çalışıyor
Genç kız, yoksul insanları anlamaya çalışıyor

Özel aşçısı, kuaförü ve temizlikçisi olan Sacha, yoksul ailelerin nasıl yaşadığını deneyimlemek için katıldığı programda 3 çocuk annesi Juanita ile oldukça zor şartlarda ve az bütçe ile bir süre yaşamaya çalıştı. Pahalı kıyafetler almayı, partilere katılmayı ve 400 bin lira değerindeki aracı ile tur atmayı seven Sacha, lüks ve ihtişam dolu hayatına bir süre ara verdi.

Genç kız, 5 yıldır kendi saçını yıkamıyor
Genç kız, 5 yıldır kendi saçını yıkamıyor

Yoksulların nasıl yaşadığını tecrübe eden Sacha, bu süreçte kendi yemeklerini hazırladı, kıyafetlerini ütüledi ve her türlü işini kendi yaptı. Lüks ve ihtişam içinde yaşayan Sacha, yoksulluk deneyiminin kendisine çok şey kattığını, insanları artık ait olduğu sınıfa göre yadırgamadığını ve idareli harcama yapmayı öğrendiğini söylüyor.

Bugünün gazete manşetleri için tıklayın >
KAYNAK / THE SUN