Beşiktaş ve Sarıyer'den sonra Kadıköy'de de gösteri ve yürüyüşler yasaklandı

Arşiv
Arşiv

Boğaziçi Üniversitesi'ndeki protestolar sonrası Kadıköy Kaymakamlığı, ilçedeki tüm kapalı ve açık alanlarda 7 gün süreyle her türlü toplantı ve gösteri yürüyüşünün yasaklandığını duyurdu.

Kadıköy Kaymakamlığı'nca Kadıköy'de gösteri ve yürüyüşler 7 gün süreyle yasaklandı. Boğaziçi Üniversitesi'ndeki protestolar sonrası Beşiktaş ile Sarıyer'de de her türlü toplantı, gösteri ve yürüyüşü 5 Şubat'a kadar yasaklanmıştı.

Kadıköy Kaymakamlığı'ndan yapılan açıklamada şöyle denildi:

"Bazı sivil toplum kuruluşları ve toplulukların sosyal medya hesapları üzerinden; 02.02.2021 Salı (bugün) günü saat 18:00’da ve önümüzdeki günlerde Kadıköy İskele Meydanı’nda toplanma çağrıları yapıldığı anlaşılmıştır.

Bahse konu ilçemizde yapılmak istenilen toplanmaların, toplumun salgından korunması ve salgının yayılımının engellenmesi çalışmalarına olumsuz tesir edebileceği değerlendirilerek 2911 Sayılı Toplantı ve Gösteri Yürüyüşleri Kanunu’nun 17. Maddesi ve 5442 sayılı İl İdaresi Kanunu’nun 32/Ç Maddesine istinaden; Kaymakamlığımızca idaremizde bulunan tüm kapalı ve açık alanlarda yedi (7) gün süreyle her türlü toplantı ve gösteri yürüyüşü yasaklanmıştır."