Bir daha gidemeyeceksiniz! McDonald’s çalışanı öyle bir itirafta bulundu ki...

Çalışan itirafı
Çalışan itirafı

Eski McDonald's çalışanlarının iğrenç ötesi itirafları mide bulandırıyor. İşte fast food tüketmeden önce birkaç defa daha düşünmeye sevk edecek sırlar!

Fast food kültürü sabah kahvaltıları, öğle yemekleri, akşam üstü vakitleri yetmezmiş gibi; artık gece yarılarına da hükmediyor durumda. En çok tüketilenler listesinin başında yer alan fast food, artık hayatın neredeyse her alanında...


Büyük küçük herkesin keyifle tükettiği bu ürünlerin nasıl yapıldığı her daim merak uyandırsa da, fast food pazarı gün geçtikçe genişlemeye devam ediyor. Hayatınızın neredeyse her alanına dahil olan fast food kültürü zincirlerinden birinin sırlarını sizin için derledik.


Fast food tüketmeden önce birkaç defa daha düşünmeye sevk edecek sırlar... McDonald’s çalışanının yaptığı 10 iğrenç itiraf!

"Lütfen" demeniz yeterli...

                  
                  
                  
                  
                  
                  Çalışanlara karşı kibar olmadığınız durumlarda, ketçapsız siparişinizden bol ketçap çıkabilir. 
Eski bir çalışan, “Lütfen” veya “Teşekkürler” gibi kelimelerle menünüzü istediğiniz gibi alabileceğinizi söylüyor.
"Lütfen" demeniz yeterli... Çalışanlara karşı kibar olmadığınız durumlarda, ketçapsız siparişinizden bol ketçap çıkabilir. Eski bir çalışan, “Lütfen” veya “Teşekkürler” gibi kelimelerle menünüzü istediğiniz gibi alabileceğinizi söylüyor.
Siber saldırılara dikkat!

                  
                  
                  
                  
                  
                  Çalışanların hakkınızda bilgi edinmesi durumu oldukça kolay. Kişisel bilgilerinizle size sosyal medya hesaplarınızdan ulaşabilirler.
Siber saldırılara dikkat! Çalışanların hakkınızda bilgi edinmesi durumu oldukça kolay. Kişisel bilgilerinizle size sosyal medya hesaplarınızdan ulaşabilirler.
Eldivenler "formalite"

                  
                  
                  
                  
                  
                  Siparişler çalışanlar tarafından eldivenle hazırlanıyor; ne kadar hijyenik değil mi? 
Eski bir müdürün itirafına göre çalışanlar, çöpü de bu eldivenle çıkarıyorlar.
Eldivenler "formalite" Siparişler çalışanlar tarafından eldivenle hazırlanıyor; ne kadar hijyenik değil mi? Eski bir müdürün itirafına göre çalışanlar, çöpü de bu eldivenle çıkarıyorlar.
Kahve hayallerinizi yüksekte tutmayın 

                  
                  
                  
                  
                  
                  McDonald's, fiyatına göre kahveyi fena yapmayan bir yer. Ancak dükkandan dükkana değişen bir özellik olarak, kahvenin ne kadar taze olduğu tartışma konusu. 
Eski çalışanlardan biri bazı mağazalarında akşamdan kalma kahveyi mikrodalga fırında ısıtıp sattıklarını söylüyor.
Kahve hayallerinizi yüksekte tutmayın McDonald's, fiyatına göre kahveyi fena yapmayan bir yer. Ancak dükkandan dükkana değişen bir özellik olarak, kahvenin ne kadar taze olduğu tartışma konusu. Eski çalışanlardan biri bazı mağazalarında akşamdan kalma kahveyi mikrodalga fırında ısıtıp sattıklarını söylüyor.
Sabır, sabır, ya sabır!

                  
                  
                  
                  
                  
                  Fast food'un mantığı hızlı olmasıdır; ancak her şey hayal edilen gibi olmayabiliyor.
Eski bir çalışan, dükkan çalışanlarının en gıcık olduğu durumlardan birinin sabırsız müşteriyle muhattap olunması olduğunu söyledi. Ceza olarak da, yiyeceği daha uzun sürede verdiklerini ifade etti.
Sabır, sabır, ya sabır! Fast food'un mantığı hızlı olmasıdır; ancak her şey hayal edilen gibi olmayabiliyor. Eski bir çalışan, dükkan çalışanlarının en gıcık olduğu durumlardan birinin sabırsız müşteriyle muhattap olunması olduğunu söyledi. Ceza olarak da, yiyeceği daha uzun sürede verdiklerini ifade etti.
"Eğlence" yeri

                  
                  
                  
                  
                  
                  Yine eski bir çalışan, çalıştıkları dükkanda iş saatleri bitip kapattıklarında ara sıra içeride kaldıklarını söyledi. Burada bazen istedikleri kadar yemek yediklerini ifade etti.
"Eğlence" yeri Yine eski bir çalışan, çalıştıkları dükkanda iş saatleri bitip kapattıklarında ara sıra içeride kaldıklarını söyledi. Burada bazen istedikleri kadar yemek yediklerini ifade etti.
Patatesler hayal kırıklığı

                  
                  
                  
                  
                  
                  McDonald's patatesinin lezzeti herkes tarafından dillere destan olmuş durumda. 
Eski bir çalışanın anlattığına göre, gece vakti gelip tuzsuz patates kızartması istenildiğinde yeni patates kızartmak yerine hazır olanları yağın içinde 20 saniye tutarak yeniymiş gibi satıyorlarmış.
Patatesler hayal kırıklığı McDonald's patatesinin lezzeti herkes tarafından dillere destan olmuş durumda. Eski bir çalışanın anlattığına göre, gece vakti gelip tuzsuz patates kızartması istenildiğinde yeni patates kızartmak yerine hazır olanları yağın içinde 20 saniye tutarak yeniymiş gibi satıyorlarmış.
Mutsuz "Happy meal"

                  
                  
                  
                  
                  
                  Çalışanların itiraflarına göre en gıcık oldukları menü Happy Meal. Çünkü hangi tatlı ile hangi oyuncağın konulacağını seçmeyi, vakit kaybı olarak değerlendiriyorlar.
Mutsuz "Happy meal" Çalışanların itiraflarına göre en gıcık oldukları menü Happy Meal. Çünkü hangi tatlı ile hangi oyuncağın konulacağını seçmeyi, vakit kaybı olarak değerlendiriyorlar.
Kızdırmayın, kibar olun 

                  
                  
                  
                  
                  
                  Çalışanlarla tartışmaya girmeyin; aksine çok kibar olun. Nadir olmasına rağmen eski bir McDonald's müdürü, bir çalışanın hoşlanmadığı bir müşterinin hamburgerinin içine tükürdüğünü ve hamburger ekmeğini de yere düşürdüğünü rapor etti.
Kızdırmayın, kibar olun Çalışanlarla tartışmaya girmeyin; aksine çok kibar olun. Nadir olmasına rağmen eski bir McDonald's müdürü, bir çalışanın hoşlanmadığı bir müşterinin hamburgerinin içine tükürdüğünü ve hamburger ekmeğini de yere düşürdüğünü rapor etti.
Hamburger mitleri yalan!

                  
                  
                  
                  
                  
                  Hamburgerinizi taze yapmaları için bazı sosları ve sebzeleri eksik söylemeniz gerektiğini belki duymuşsunuzdur. McDonald's çalışanlarından biri, bunun büyük bir yalan olduğunu söyledi. Hamburgerler, türüne göre belli bir sırayla yapılıyor. İster istemez, sizin hamburgeriniz sipariş vermeden önce bir kısmı hazırlanmış olabiliyor.
Hamburger mitleri yalan! Hamburgerinizi taze yapmaları için bazı sosları ve sebzeleri eksik söylemeniz gerektiğini belki duymuşsunuzdur. McDonald's çalışanlarından biri, bunun büyük bir yalan olduğunu söyledi. Hamburgerler, türüne göre belli bir sırayla yapılıyor. İster istemez, sizin hamburgeriniz sipariş vermeden önce bir kısmı hazırlanmış olabiliyor.
Bugünün gazete manşetleri için tıklayın >