Bir kayıp vakası da Manisa’dan: 15 yaşındaki Edanur’dan 26 gündür haber alınamıyor

Aydın’da Elif Yalçıntürk, Tire’de ise Pınar Ezgi’nin kaybolmasının ardından bir kayıp haberi de Manisa’dan geldi. 15 yaşındaki Edanur’dan 26 gündür haber alınamıyor.
Aydın’da Elif Yalçıntürk, Tire’de ise Pınar Ezgi’nin kaybolmasının ardından bir kayıp haberi de Manisa’dan geldi. 15 yaşındaki Edanur’dan 26 gündür haber alınamıyor.

Aydın’da Elif Yalçıntürk, Tire’de ise Pınar Ezgi’nin kayıplara karışmasının ardından bir kayıp haberi de Manisa’dan geldi. 15 yaşındaki lise öğrencisi Edanur Yaka’dan 26 gündür haber alınamıyor.

Aydın'da Elif Yalçıntürk (18), İzmir Tire'de ise Pınar Ezgi'nin (15) sırra kadem basmasının ardından bir kayıp haberi de Manisa'dan geldi. Lise öğrencisi Edunar Yaka’dan 26 gündür haber alınamadığı öğrenildi.

Manisa'nın Akhisar ilçesi Hacıishak Mahallesi'nde ikamet eden baba Abdül Mecit Yaka (56), 26 gündür kayıp olan 15 yaşındaki kızı Edanur Yaka'yı arıyor.

“Eşim 2 yıl önce vefat etti”

Emekli olan ve bir inşaatta gece bekçiliği yapan Abdül Mecit Yaka, kızından günlerdir haber alamadığı için perişan halde olduğunu söyledi. Kızının hayatından endişe eden baba Yaka, "2 yıl önce eşim Mübeccel Yaka vefat etti. Annesinin ölümünden sonra kızım çok değişti. Kızımın bulunmasını istiyorum" şeklinde konuştu.

Pınar Ezgi’yi bulmak için özel ekip kuruldu

İzmir'in Tire ilçesinde, salı günü "Okula gidiyorum" diye evden çıkan ve kendisinden bir daha haber alınamayan 15 yaşındaki lise öğrencisi Pınar Ezgi için Tire Emniyet Müdürlüğü ekipleri seferber oldu. Genç kızın bulunabilmesi için Tire Emniyet Müdürü Hasan Özge toplam dört kişilik özel ekip kurdu. Adeta kılı kırk yaran polisler kendilerine ulaşan her bilgiyi titizlikle değerlendiriyor.