Bir meslek grubu daha kısıtlamadan muaf tutuldu

Arşiv
Arşiv

İçişleri Bakanlığı hafta sonuna uygulanacak olan sokağa çıkma kısıtlaması nedeniyle bazı hatırlatmalarda bulundu. Bakanlık, kısıtlamaya denk gelen sevgililer gününde çiçekçilerin sokağa çıkma yasağından muaf tutulacağını belirtti.

İçişleri Bakanlığı tarafından koronavirüs tedbirleri kapsamında hafta sonu uygulanacak sokağa çıkma kısıtlamasına ilişkin genelge yayınlandı.

Yasaktan muaf tutulan iş yerleri arasına çiçekçilerin de eklendiği genelgede şu ifadelere yer verildi:

Çiçekçiler online sipariş alabilecek

"Hafta sonlarına yönelik uyguladığımız sokağa çıkma kısıtlaması uygulaması bugün saat 21.00'de başlayıp Pazartesi sabah 05.00'te sonlanacaktır. Bakanlığımızca daha önce çıkarılan Genelgelerle; sokağa çıkma kısıtlaması uygulanan süre ve günlerde vatandaşlarımızın temel ihtiyaç malzemelerine ulaşmaları noktasında herhangi bir zorlukla karşı karşıya kalmamaları için gerekli tüm tedbirler alınmıştır. Bu kapsamda, market, bakkal, manav, kasap, kuruyemişçiler ve çiçekçiler bugün saat 20.00'ye kadar, Cumartesi ve Pazar günleri ise 10.00-17.00 saatlerinde açık olacaktır.

Yine belirtilen süre içerisinde marketler, bakkallar, manavlar, kasaplar, kuruyemişçiler ve çiçekçiler telefonla ya da online olarak aldıkları siparişleri teslim edebileceklerdir. Lokanta/restoran, pastane ve tatlıcı tarzı iş yerleri ise bugün saat 20.00'ye kadar paket servis+gel-al şeklinde, 20.00-24.00 saatlerinde ise sadece paket servis şeklinde faaliyet gösterecek olup bu iş yerleri Cumartesi ve Pazar günleri 10.00-24.00 saatleri arasında paket servis faaliyetlerine devam edebileceklerdir"

Bugünün gazete manşetleri için tıklayın >