Bitcoin üç yıl sonra 19 bin doları aşarak zirveye yaklaştı

Arşiv
Arşiv

Piyasa değeri en yüksek kripto para Bitcoin'de yükseliş devam ediyor. Bitcoin'in fiyatı 19 bin doları aşarak üç yıl önce kaydedilen rekor seviyeye yaklaştı

En değerli kripto para Bitcoin'de yükseliş hareketi devam ediyor. Bitcoin son 24 saat içinde 19 bin doları aştı. Bitcoin dün TSİ 15.40'ta 19,150 dolar civarında işlem gördü.

"Kurumsal yatırımcılar fiyatı artırdı"

Kripto para alım satım platformu Bitpanda'nın kurucu ortağı ve CEO'su Eric Demuth, son birkaç ay içerisinde giderek artan bir kurumsal yatırımcı girişi olduğunu söyledi. Kurumsal fonlar ve artan bireysel talebin Bitcoin'da yükselişi tetiklediğinin altını çizen Demuth, ayrıca merkez bankalarının genişleyici para politikaları gibi destekleyici makro trendlere de değindi.

Diğer kripto paralar da yükselişte

  • Ayrıca diğer kripto paralarda da yükseliş gözlemleniyor. XRP (Ripple) bugün çok sert yükseldi. XRP 0,7681 dolar ile Mayıs 2018'den bu yana en yüksek seviyede.

Ripple'ın yükselişinde Ripple'ın Bank of America'yı (BofA) RippleNet üyesi olarak duyurması haberi etkili oldu. ABD'nin en büyük bankaları arasında yer alan BofA, bu yıl Ripple ürünlerini test ettiğini ya da halihazırda kullandığını muhtelif zamanlarda duyurmuştu.

Bugünün gazete manşetleri için tıklayın >