Bitlis'te askeri araca hain saldırı: Bir askerimiz şehit oldu

Bitlis kırsalında PKK'lı teröristlerce bir askeri araca düzenlenen roketli saldırıda bir askerimiz şehit oldu.
Bitlis kırsalında PKK'lı teröristlerce bir askeri araca düzenlenen roketli saldırıda bir askerimiz şehit oldu.

Bitlis'te bir askeri araca roketli saldırı düzenlendi. Saldırıda Merkez Jandarma Komutanı Binbaşı Zafer Akkuş şehit oldu, bir güvenlik korucusu ile araç sürücüsü ise yaralandı.

İÇİNDEKİLER

Bitlis'te, PKK'lı teröristlerin saldırısı sonucu Merkez Jandarma Komutanı Binbaşı Zafer Akkuş şehit oldu.

Alınan bilgiye göre, sorumluluk bölgesindeki güvenlik korucularını kontrol etmek amacıyla merkeze bağlı Çalıdüzü köyü bölgesine giden Akkuş'un içinde bulunduğu sivil araca PKK'lı teröristlerle roketli saldırı düzenlendi.

Saldırıda ağır yaralanan Akkuş, kaldırıldığı Bitlis Devlet Hastanesinde şehit oldu. Saldırı sonrası bölgede hava destekli geniş çaplı operasyon başlatıldı.

Bakanlıktan açıklama geldi

Milli Savunma Bakanlığı, Pençe-2 Harekâtı kapsamında Irak kuzeyinde PKK’lı teröristlerle çıkan çatışmada 1 askerin şehit, 5'i hafif 6 askerin yaralandığını açıkladı. Bakanlıktan yapılan yazılı açıklamada şöyle denildi:

  • "Pençe-2 Harekâtı kapsamında 19 Temmuz 2019 tarihinde Irak kuzeyinde PKK’lı teröristlerle çıkan çatışmada 1 kahraman silah arkadaşımız şehit olmuş, 5'i hafif olmak üzere 6 kahraman silah arkadaşımız yaralanmıştır. Bölgedeki operasyonlara hava destekli olarak aralıksız devam edilmektedir. Bizleri derin bir acı ve üzüntüye boğan bu olayda hayatını kaybeden aziz şehidimize Allah’tan rahmet, kederli ailesine ve Türk Silahlı Kuvvetleri ile asil milletimize başsağlığı ve sabır, yaralılarımıza da acil şifalar dileriz."

İlginizi çekebilirHakurk'ta yaşanan çatışmada bir askerimiz şehit edildi

İlginizi çekebilirErbil'de silahlı saldırı: Bir konsolosluk çalışanımız şehit oldu