Bodrum, İstanbul ve Ankara'dan gelen araçlarla doldu

Seyahat kısıtlamasının ardından tatilciler Bodrum'a akın etti
Seyahat kısıtlamasının ardından tatilciler Bodrum'a akın etti

Normalleşme sürecinin başlaması ve seyahat yasağının da kalmasıyla birlikte tatilciler yola çıkmaya başladı. Muğla'nın Bodrum ilçesine ulaşan tatilcilere kontrol noktalarında sıkı denetim yapılıyor. Bodrum'a en çok aracın İstanbul ve Ankara'dan girdiği görüldü.

Muğla'nın Bodrum ilçesinde evleri bulunan tatilciler seyahat yasağının kalkmasıyla birlikte yola çıktı.

Özellikle İstanbul ve Ankara'dan gelen tatilciler Torba kavşağında yoğunluk oluşturdu. Gece yarısı yola çıkan tatilciler öğlen saatlerinde Bodrum'a ulaştı.

34 ve 06 plakalar yoğunlukta

Olası yoğunluğu tahmin eden ekipler ilçe girişinde geniş güvenlik önlemi aldı. Şehir dışından gelen 34 ve 06 plaka ağırlıklı araçlarda ateş ölçümü ve kimlik kontrolü yapıldı. Ekiplerin kontrollerinin ardından ilçeye gelen tatilciler Bodrum'a güvenli bir şekilde giriş yaptı.

Öğlen saatlerinde Bodrum'da olan bir tatilci rahat bir nefes aldıklarını söyleyerek, "Gece yasak kalkar kalkmaz yola çıktım ve sonunda Bodrum'a ulaştım" dedi.

Başvurum reddedildi

İstanbul'dan gece saatlerinde yola çıkarak Bodrum'a gelen Mehmet Aktürk isimli vatandaş ise "Bodrum güzel, havası güzel, insanları güzel. Seyahat yasağının kalmasını bekliyordum. Üç-dört kere e-devletten başvurdum, reddedildim. Sonra işte yasağı kaldırdı Sayın Cumhurbaşkanımız ve yola çıktık" şeklinde konuştu.

Otobüsler de sefere başladı

Yolcu otobüsleriyle Bodrum'a gelen tatilcilerin ise Torba uygulama noktasından polis ekipleri tarafından ateşleri ölçülüyor.

Tüm otobüsler teker teker kontrol edilip yüksek ateşi olanlar sağlık kuruluşlarına yönlendiriliyor.

Bugünün gazete manşetleri için tıklayın >