Bu hafta vizyona girecek filmler

Sonbaharda yapılabilecek en güzel aktivitelerden birisi de sinemaya gitmek. Özellikle sinemaların tıklım tıklım dolduğu, birbirinden iddialı yapımların vizyona girdiği bu dönemde, sinemaseverlerin keyfine diyecek yok. Bu hafta beyaz perdede yer alacak filmleri sizler için listeledik.

Türkiye'deki sinema salonlarında bu hafta 4'ü yerli 9 film vizyona girecek. Filmlerin vizyon tarihleri ve hikayeleri hakkındaki kısa bilgilere haberimizden ulaşabilirsiniz.

Müslüm
Müslüm

1) Müslüm

Arabesk müziğinin efsane ismi Müslüm Gürses'in hayat hikayesini beyaz perdeye taşıyan "Müslüm" adlı film izleyici ile buluşacak. Yönetmenliğini Ketche ile Can Ulkay'ın üstlendiği filmde Timuçin Esen, Zerrin Tekindor, Ayça Bingöl, Erkan Can, Taner Ölmez, Erkan Avcı, Şahin Kendirci, Goncagül Sunar, Güven Kıraç, Erkan Kolçak Köstendil ve Altan Erkekli rol aldı

Çirkin Kral Efsanesi
Çirkin Kral Efsanesi

2) Çirkin Kral Efsanesi

Türkiye sinemasının efsane isimlerinden Yılmaz Güney'in hayatını anlatan "Çirkin Kral Efsanesi"; ailesi, çalışma arkadaşları ve dostlarıyla yapılan röportajlarla sanatçının dünya görüşü, sanat anlayışı ve zorluklarla dolu hayatını odağına alıyor.

Napoli'nin Sırrı
Napoli'nin Sırrı

3) Napoli'nin Sırrı

Ferzan Özpetek'in İtalya'da çektiği yeni filmi "Napoli'nin Sırrı", bir cinayet çevresinde gelişen gerilimli bir aşk hikayesini anlatıyor.

Özpetek'in senaryosunu Gianni Romoli ve Valia Santella ile birlikte kaleme aldığı İtalyan yapımı filmin başrollerinde Giovanna Mezzogiorno, Alessandro Borghi, Anna Bonaiuto, Peppe Barra, Biagio Forestieri,Luisa Ranieri, Maria Pia Calzone, Carmine Recano ve Angela Pagano oynuyor.

Cadılar Bayramı
Cadılar Bayramı

4) Cadılar Bayramı

David Gordon Green'in yönetmenliğini yaptığı "Cadılar Bayramı" adlı korku filminde Jamie Lee Curtis, Judy Greer, Virginia Gardner, Nick Castle, Will Patton, Toby Huss, Miles Robbins ve Haluk Bilginer oynuyor.

Yönetmen Green'in senaryosunu Danny McBride ile birlikte yazdığı "Cadılar Bayramı" serisinin son halkası, ilk filmde geçen olayların kırk yıl sonrasını anlatıyor

Kötülük İçinde
Kötülük İçinde

5) Kötülük İçinde

Scott Jeffrey'in yönettiği; Becca Hirani, Lucy Chappell, Tiffany-Ellen Robinson ve Thomas Mailand'ın oynadığı "Kötülük İçinde" adlı film; huzurlu bir ortamda dinlenmek için şehir dışında konaklayan Aesha'nın kapısına bir rahibenin gelmesiyle gelişen olaylar etrafında dönüyor.

Müze
Müze

6) Müze

Alonso Ruizpalacios'un Berlin Film Festivali'nde Gümüş Ayı ödülüne layık görülen filmi "Müze", 1985 yılında yaşadıkları Mexico City'de bir müze soygununa kalkışan iki gencin hikayesini konu ediniyor.

Bebek Geliyorum Demez
Bebek Geliyorum Demez

7) Bebek Geliyorum Demez

Başrollerini Başak Parlak ve Ali İl'in üstlendiği "Bebek Geliyorum Demez", hayallerinin peşinden giden genç bir kadının hamile olduğunu öğrenmesinin ardından değişen hayatını anlatıyor.

Cezmi Baskın, Seray Gözler, Mehmet Ali Kaptanlar,Sema Atalay, Nazlı Tosunoğlu, Melih Selçuk ve Feride Çetin gibi isimlerin de rol aldığı filmin yönetmenliğini Hakan Cigaoğlu yaptı.

Acemi Hırsız
Acemi Hırsız

8) Acemi Hırsız

Esat Şekeroğlu'nun yazıp yönettiği komedi filmi "Acemi Hırsız", bir grup deneyimsiz hırsızın değerli bir kolyeyi çalmak isterken başlarından geçen olayları konu ediniyor.

Rafadan Tayfa Dehliz Macerası
Rafadan Tayfa Dehliz Macerası

9) Rafadan Tayfa Dehliz Macerası

İsmail Fidan'ın yönetmenliğini yaptığı haftanın animasyon filmi "Rafadan Tayfa Dehliz Macerası", yıkım tehlikesindeki mahallelerini kurtarmak için mücadeleye girişen Rafadan Tayfa ekibinin maceralarını anlatıyor.

Bugünün gazete manşetleri için tıklayın >