Bu markette para geçmiyor: Birçok ürünü ücretsiz olarak alabiliyor

İlçedeki dar gelirli ailelerin rahatlıkla alışveriş yaptıkları sosyal marketler her ay binlerce vatandaş tarafından ziyaret ediliyor.
İlçedeki dar gelirli ailelerin rahatlıkla alışveriş yaptıkları sosyal marketler her ay binlerce vatandaş tarafından ziyaret ediliyor.

Ümraniye Belediyesi; ilki 2014 yılında İnkılap Mahallesi’nde, ikincisi 2016’da Necip Fazıl Mahallesi’nde, üçüncüsü 2018’de İstiklal Mahallesi’nde açılan Sosyal Marketler ve Spor Tesisleriyle ayda ortalama 2500 aileye yardım ediyor.

Sosyal Belediyecilik kapsamında İstanbul Ümraniye’de ilki 2014 yılında İnkılap Mahallesi’nde, ikincisi 2016’da Necip Fazıl Mahallesi’nde, üçüncüsü 2018’de İstiklal Mahallesi’nde açılan Sosyal Marketler ve Spor Tesisleriyle insanların hayatlarına dokunuluyor.

Ümraniye Belediye Başkanı Hasan Can bulunduğu her platformda; Ümraniye’de sadece alt ve üst yapı çalışmalarına yönelmediklerini dile getirerek, ilçeye kazandırılan tüm kalıcı eserlerin fakir ve fukaranın duasıyla yapıldığını hatırlattı ve aç ve açıkta kimseyi bırakmadıklarının altını çizdi.

Bu kapsamda ilçedeki dar gelirli ailelerin rahatlıkla alışveriş yaptıkları sosyal marketler her ay binlerce vatandaş tarafından ziyaret ediliyor.

2500 aileye Ümraniye Belediyesi'nden büyük destek

  • Ümraniye Belediyesi tarafından verilen sosyal destek kartı ile ayda ortalama 2500 aile; akla gelebilecek her türlü gıda malzemesinin yer aldığı ürünler ile yetişkin, genç ve çocuk giyim malzemelerinden oluşan birçok ürünü ücretsiz olarak alabiliyor ve servis araçlarıyla evlerine kadar bırakılıyor.

Ümraniyeliler; İstiklal Mahallesi, Necip Fazıl Mahallesi ve İnkılap Mahallesi’nde bulunan sosyal marketlerden belediye tarafından verilen puan dolu kartlarla diledikleri gibi alışveriş yapmaya daha iyi şartlarda devam edecek.

Bugünün gazete manşetleri için tıklayın >