Bunu yapan insan olamaz: Çaldıkları atı kesip etlerini aldılar

Çağrıbey isimli at, kesilmiş halde ormanlık alanda bulundu.
Çağrıbey isimli at, kesilmiş halde ormanlık alanda bulundu.

Tekirdağ'ın Çerkezköy ilçesinde çiftlikten çalınan at kesilmiş bir halde ormanlık alanda bulundu. Çalılık alanda kesilerek etleri çalınan İngiliz yarış atının dereceleri bulunan Çağrıbey olduğu ortaya çıktı. Atın sahibi Harun Ak, ''Atı büyük ihtimalle çiftlikten çalıp buraya getirerek kesmişler ve etlerini de almışlar. Şimdi emniyete gidip suç duyurusunda bulunacağım'' dedi.

Tekirdağ'ın Çerkezköy ilçesinde bir çiftlikten kaybolan İngiliz yarış atı ormanlık alanda, kesilmiş ve etleri alınmış olarak bulundu. Çalılık alanda kesilerek etleri çalınan İngiliz yarış atının adının Çağrıbey olduğu öğrenildi.

Çerkezköyün Ambardere mevkiinde çiftliği bulunan Harun Ak, daha önce yarışlara katılmış 8 yaşındaki bir İngiliz atını satın almak için çiftliğine getirdi.

Çiftlikten çalındı

Çiftliğinde başka atlar da bulunan Ak'ın henüz satın alma aşamasında olduğu at, cuma günü ortadan kayboldu. Ak ve çiftlik çalışanları çevrede yaptıkları aramalarda atın izine rastlayamadı.

Atı kesip etlerini çalmışlar

Bu akşam saatlerinde çiftliğe yaklaşık 500 metre mesafede çalılıklar arasında çobanlar parçalanmış bir at bulunca, durumu Harun Ak'a bildirdi. Ak, gittiği bölgede sadece kafa kısmı kalan atı, alnındaki beyaz renkten tanıdı.

'Bunu yapan insan olamaz'

Atın, parçalanmış iç organları, bacaklarının alınmış olduğunu söyleyen Ak, "Sadece kafa kısmı ile kaburgaları kalmış.Görünce çok şaşırdım ve büyük üzüntü yaşadım. Atı büyük ihtimalle çiftlikten çalıp buraya getirerek kesmişler ve etlerini de almışlar. Şimdi emniyete gidip suç duyurusunda bulunacağım. Çiftliğin güvenlik kameralarını incelemeye alacağız. Bunu yapanlar insan olamaz, bulunmasını istiyorum" dedi.

Harun Ak, atın kesildiğini görünce büyük üzüntü yaşadığını belirtti
Harun Ak, atın kesildiğini görünce büyük üzüntü yaşadığını belirtti

Adı Çağrıbey

Çalılık alanda kesilerek etleri çalınan İngiliz yarış atının adının Çağrıbey olduğu öğrenildi.

İstanbul başta olmak üzere çeşitli kentlerde yarışmalara katılan Çağrıbey’in dereceler elde ettiği bildirildi. Çağrıbey'in 2015'in son aylarına kadar yarıştığı ve daha sonra sahibi tarafından emekli edildiği öğrenildi.

Bugünün gazete manşetleri için tıklayın >