Bursa Büyükşehir Belediye Başkanı Recep Altepe istifa etti

Arşiv
Arşiv

Bursa Büyükşehir Belediye Başkanı Recep Altepe, belediye başkanlığından istifa ettiğini açıkladı.

Bursa Büyükşehir Belediye Başkanı Recep Altepe, yaptığı açıklamayla belediye başkanlığından istifa ettiğini açıkladı.

AKP Genel Başkanı ve Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan'ın istifasını istediği belediye başkanları arasında bulunan Bursa Belediye Başkanı Recep Altepe istifa etti.

Canlı yayında konuşan Altepe: "Hiç bir konuda verilemeyecek hesabımız yok, alnımız ak başımız dik" diyerek, sözlerine şöyle devam etti: "Başka bir camia ile bağlantımız olmadı... İbadet olarak gördüğüm bu yolda kavgadan yana hiç olmadık... Kavga değil hizmet ilkesini sonuna kadar sürdüreceğiz... Çatışmayacağız, hasara yer vermeyeceğiz" dedi.

Recep Altepe

Recep Altepe kimdir?

  1. Recep Altepe, 1959 yılında Bursa'da doğdu. İlk, orta ve lise öğrenimini Bursa'da tamamladı. Ankara Gazi Üniversitesi Mühendislik Fakültesi Makine Mühendisliği Bölümü'nü bitirdi. 1983 yılında kendi işini kurarak kalorifer, buhar kazanı imalatı, ısıtma-soğutma tesisatı ve proje işleri yaptı. Refah Partisi İl Yöneticiliği, İl Başkan Yardımcılığı ve Yerel Yönetimler Başkanlığı, Fazilet Partisi Genel Merkez Müfettişliği yaptı. 1994 yılı yerel seçimlerinde Bursa Büyükşehir ve Yıldırım Belediyesi Meclis Üyelikleri ile BUSKİ Genel Kurul Üyeliği'ne seçildi. Altepe, 1999 yılındaki seçimlerde tekrar seçilerek üst üste iki dönem bu görevleri yürütme imkanı buldu.Bu görevler sırasında yurt içi ve yurt dışı gezilere, çalışmalara katıldı. Ayrıca Yıldırım ve Büyükşehir Belediye Meclisleri'nin; Bütçe ve Mali İşler, İmar ve Ulaşım Komisyonları'nda görev yaptı. Recep Altepe, 2004 Türkiye yerel seçimleri'nde Osmangazi Belediye Başkanlığına, 2009 ve 2014 Türkiye yerel seçimleri'nde ise AKP'den Bursa Büyükşehir Belediye Başkanlığı'na seçildi. Türkiye Sağlıklı Kentler Birligi ve Marmara Belediyeler Birliği'nin de başkanı olan Altepe, evli ve üç çocuk babasıdır.
  2. Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın askerlik arkadaşı
  3. Recep Altepe kamuoyunda “Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın asker arkadaşı” olarak tanınıyor.
Bugünün gazete manşetleri için tıklayın >