20.356 Takipçi

Politikadan dosya habere, yerel haberden özel çalışmalara kadar haberin sosyal medyasındasınız. Bazen 'ciddi mesele' bazen bir dakikalık videolarla gündeme dair önemli detaylarla buradayız.

Camilerden anons yapıldı: Namazınızı evde kılın

Arşiv
Arşiv

Diyanet İşleri Başkanı Prof. Dr. Ali Erbaş’ın cami ve mescitlerde cemaatle namaza bir süre ara verileceğini açıklamasının ardından camilerde akşam ezanının ardından "namazınızı evde kılın" anonsu yapıldı.

İstanbul’da akşam ezanı sonrası camilerden korona virüsü için önlem anonsu yapıldı. Anonsta, "Saygıdeğer halkımızın dikkatine, salgın hastalık riski sona erinceye kadar camilerimizde cemaatçe vakit namazları ve cuma namazları kılınmayacaktır. Lütfen namazlarınızı evinizde kılınız" denildi.

Diyanet İşleri Başkanlığındaki basın toplantısında Din İşleri Yüksek Kurulunun yeni tip korona virüs (Kovid-19) nedeniyle cuma ve vakit namazlarıyla ilgili aldığı kararı açıklandı. Bu kararlar neticesinde Diyanet İşleri Başkanı Ali Erbaş, yeni tip korona virüs önlemlerine ilişkin açıklama yaptı. Erbaş, "Cuma namazı başta olmak üzere cami ve mescitlerde cemaatle namaza ara verilmesi gerekli hale gelmiştir. Bu süreçte cuma namazı yerine öğle namazının kılınması yeterlidir" dedi.

İşte o anlar:

İlginizi çekebilirCumhurbaşkanı Erdoğan 'koronavirüs' hakkında açıklama yapacak
İlginizi çekebilirTrump: Koronavirüs yüzünden ABD resesyona giriyor olabilir
İlginizi çekebilirFransa'da olağanüstü korona önlemi
İlginizi çekebilirTürkiye'deki koronavirüs vaka sayısı 47'ye yükseldi
İlginizi çekebilirİçişleri Bakanlığı duyurdu: Kafeler, nargile salonları, kahvehaneler kapatılıyor

İLGİLİ HABERLER