Cani kocadan kan donduran ifade: Eşimi bıçakladım, doğum yapmaya başladı

Barış Alkan'ın kan donduran ifadesi ortaya çıktı.
Barış Alkan'ın kan donduran ifadesi ortaya çıktı.

Kars'ın Sarıkamış ilçesinde 8 aylık hamile 23 yaşındaki eşi Sezen Alkan'ı bıçaklayarak öldürdüğü gerekçesiyle tutuklanan 30 yaşındaki Barış Alkan'ın kan donduran ifadesi ortaya çıktı.

Kan donduran cinayet Kars’ın Sarıkamış İlçesi’nde meydana geldi. İnşaatlarda çalışan Barış Alkan, 3'üncü çocuğuna 8 aylık hamile olan eşi Sezen Alkan'ın ağzını, burnunu, kulağını kestikten sonra defalarca bıçaklayarak talihsiz kadını katletti.

Cani kocanın bıçaklayarak öldürdüğü eşi Alkan'ın karnındaki bebeğinin kurtarılması için doktorlar yoğun çaba sarf etti. Sezaryenle alınan 33 haftalık erkek bebek, Erzurum Atatürk Üniversitesi Tıp Fakültesi Yakutiye Araştırma Hastanesi'ne sevk edildi.

Bebek yaşam savaşını kazandı

Ormanda ağaç kovuğunda saklanırken yakalanıp, gözaltına alınan canavar koca Barış Alkan, tutuklandı. Erzurum Adli Tıp Kurumu'nda otopsisi tamamlanan Sezen Alkan'ın cenazesi ise ailesinin yaşadığı Sarıkamış ilçesine bağlı Armutlu köyünde toprağa verildi. Yakutiye Araştırma Hastanesi Yeni Doğan Yoğun Bakım ünitesindeki tedaviye alınan bebek ise yaşam savaşını kazandı.

Eşinin üçüncü çocuklarına hamileyken kendisinin Çanakkale'ye çalışmaya gittiğini belirten cani koca Barış Alkan, 7-8 ay sonra Sezen Alkan'ın telefonda kendisini sevmediğini söylediğini anlattı. Eşinin bu şekilde konuşmasını aldatıldığına yorduğunu ifade eden Alkan, ifadesinde şunları söyledi:

"Beni sevmediğini, kadın sığınma evine gideceğini söylüyordu"

Cani koca ifadesinde şunları kaydetti:

  • "Eşimin cep telefonu hattı benim adıma kayıtlı olduğu için hattı kendi telefonuma yönlendirdim. Eşimi gizli numaraların aradığını gördüm. Çanakkale’de her yaptığımdan haberdar olmasının sebebinin benim iş arkadaşım M.D. olduğunu sanıyorum. Çünkü bu şahıs ben çay içerken bana telefonumu getirmişti, bu sırada telefonumdan eşimin numarasını alarak Sezen ile görüştüğünü düşünüyorum. Eşim sürekli beni sevmediğini, kadın sığınma evine gideceğini söylüyordu. Ben de eşime haber vermeden 30 Mayıs’ta öğlen saatlerine doğru Sarıkamış’a geldim. Eve gittiğimde eşim, annem ve komşular bahçede oturuyorlardı. Eşimi konuşmak için eve çağırdım. Arkamızdan annem ve komşular da girdi. Bana sürekli ’bırak, günahtır, yazıktır’ şeklinde sözler söylüyorlardı. Eşim bir anda panik yaparak evden kaçmak istedi. Eşimi tutunca babam eve girdi. Bana bir anda vurmaya başlayarak ’bırak kızı, yazıktır’ diyorlardı. Fakat ben bu ana kadar eşime hiçbir şey yapmamıştım. Bu sözlere ve bana diğer şahısların vurmalarına sinirlenerek cebimde bulunan açılır kapanır çakıyı çıkardım. Olay anında eşim bana kesinlikle vurmadı. Çakıyı çıkarır çıkarmaz annem bıçağı almaya çalışırken eli kesildi. Annemi bu halde görünce bunun sebebinin eşim olduğunu düşünerek elimdeki bıçağı eşimin sırtına bir defa soktum, çıkardım. Sonrasında eşim anneme ’Anne ben doğum yapıyorum’ diye bağırdı. Bunun üzerine annem bayıldı. Ben bu ortam sebebiyle iyice kendimi kaybederek eşimi boynundan ve diğer hatırlamadığım yerlerinden defalarca bıçakladım. Bu sırada diğer 2 kadın korkarak dışarı kaçtılar. Eşimi öldürdükten sonra bıçağı yanıma alarak kaçtım, pişmanım."
Bugünün gazete manşetleri için tıklayın >