Cephe hattında şiddetli çatışmalar sürüyor: Azerbaycan, Ermenistan ordusunun bir alayını imha etti

Çatışmalar gece boyunca devam etti
Çatışmalar gece boyunca devam etti

Ermenistan-Azerbaycan cephe hattında gece boyu şiddetli çatışmalar sürdü. Azerbaycan ordusunun, Ermenistan ordusunun motorlu piyade alayını imha ettiği duyuruldu.

Azerbaycan Savunma Bakanlığı Basın Hizmeti Başkanı Albay Vagif Dergahlı, çatışmalardaki son durumla ilgili açıklamada bulundu.

Azerbaycan-Ermenistan cephe hattında çatışmalar sürüyor

Ermeni güçlerinin Fuzuli-Cebrail ve Ağdere-Terter yönlerinde kaybettikleri mevzileri geri almak için saldırı girişiminde bulunduğu belirtildi.

Açıklamada, Azerbaycan ordusunun bu bölgelerdeki birliklerinin, Ermeni güçlerinin saldırılarını önlediği kaydedildi.

Açıklamada, gece çatışmalarında Ermeni güçlerinin Ağdere yönündeki Madagiz bölgesinden hareket eden zırhlı araç konvoyu ve onlara destek veren topçu bataryasınınAzerbaycan Hava Kuvvetlerine bağlı unsurlar ve kara birlikleri tarafından imha edildiği aktarıldı.

Ermeni güçlerinin ağır kayıplar vererek geri çekilmeye zorlandı

Fuzuli-Cebrail yönünde de sabah saatlerinde Ermenilere ait 1 tank ve 1 aracın imha edildiği, yaklaşık 10 askerin etkisiz hale getirildiği belirtilen açıklamada, şiddetli çatışmaların devam ettiği, Ermeni güçlerinin ağır kayıplar vererek geri çekilmeye zorlandığı kaydedildi.

Ermenistan ordusunun bir alayı imha edildi

Gelen son dakika bilgisine göre, Azerbaycan Savunma Bakanlığı, Ermenistan'ın işgal ettiği 3. Piyade Alayının darmadağın edildiğini duyurdu.

Azerbaycan Savunma Bakanlığı Basın Hizmeti Başkanı Albay Vagif Dergahlı, yaptığı açıklamada, "Ermeni silahlı kuvvetlerinin işgal ettiği Hocavend bölgesinde konuşlu 3. Martuni motorlu piyade alayı darmadağın edildi." ifadesini kullandı.

İnsan ve askeri teçhizat kaybına uğrayan düşman alayının tamamen imha edildiğini ifade eden Dergahlı, düşman ordusunun komutanlığının herkesi ölü ve yaralıların tahliyesine yardım etmeye çağırdığını aktardı.

Rusya Dışişleri Bakanı Sergey Lavrov ise, Azerbaycan Dışişleri Bakanı ile görüştü.

Fuzuli kentini işgalden kurtarmak için operasyon

Bakanlığın bir diğer açıklamasında da Fuzuli kentinin Ermeni güçlerinden temizlenmesi için başlatılan operasyonun sürdüğü aktarılarak, sabah saatlerinde Ermenistan ordusuna ait 4 tankın daha imha edildiği bilgisi verildi.

Ayrıca, Ermenistan ordusunun Daşkesen ilini top atışına tuttuğu bildirilen başka bir açıklamada ise Azerbaycan ordusunun önlem için karşılık vereceği belirtildi.

Bugünün gazete manşetleri için tıklayın >