Cumhurbaşkanı Erdoğan: Asgari ücreti yarın açıklayacağız

Arşiv
Arşiv

Cumhurbaşkanı Erdoğan, partisinin TBMM Grup Toplantısı'nda yaptığı açıklamada asgari ücreti yarın açıklayacaklarını belirtti.

AK Parti'nin TBMM Grup Toplantısı'nda açıklamalarda bulunan Cumhurbaşkanı Erdoğan, milyonlarca çalışanın heyecanla beklediği asgari ücretle ilgili de konuştu. Önümüzdeki aylarda enflasyonun tepetaklak düşeceğini ifade eden Erdoğan, asgari ücretin de yarın açıklanacağını söyledi.

Türk-İş 9 bin TL teklifte bulundu

Asgari ücret zammında sona doğru geliniyor. Milyonlar çıkacak kararı heyecanla beklerken, taraflar üçüncü toplantısını dün gerçekleştirdi. Görüşme sonrası ilk açıklama işçi tarafı Türk-İş'ten geldi. Türk-İş Genel Başkanı Ergün Atalay, 9 bin TL'nin altındaki bir rakam için masada olmayacaklarını dile getirdi.Atalay, "Bizim teklifimiz 9 bin TL. Kabul ederlerse imzalarız. Altındaki rakama masada olmayız" dedi.

Türk-İş'in açıklamasının ardından gözler bu sefer de işveren cephesine çevrildi. İşveren temsilcisi TİSK'in bu rakama sıcak bakmadığı öğrenildi. Uzlaşma sağlanamadığı için nihai kararın son toplantıda verilmesi bekleniyor.

Bugünün gazete manşetleri için tıklayın >