Cumhurbaşkanı Erdoğan, esneme kararı ile ilgili Kabine Toplantısı'nı işaret etti

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan açıklamalarda bulunuyor
Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan açıklamalarda bulunuyor

İl bazında esneme kararıyla ilgili olarak pazartesi günü yapılacak Kabine Toplantısı'ndan sonra Cumhurbaşkanı Erdoğan açıklama yapacağını duyurdu.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, İstanbul'da Cuma namazı sonrasında gazetecilerin gündeme dair sorularını yanıtladı.

Türkiye, il bazında koronavirüs kısıtlamalarında esnemeyi tartışıyor.

Gazetecilerin konuya dair sorularını yanıtlayan Cumhurbaşkanı Erdoğan, Sağlık Bakanı Fahrettin Koca'nın, pazartesi günü gerçekleştirilecek Kabine Toplantısı'nda sunum yapacağını söyledi.

Bilim Kurulu'nun çalışması Kabine'ye sunulacak

Sunumda aktarılacak veriler ışığında hareket edeceklerini dile getiren Erdoğan, toplantının ardından alınan kararları kendisinin duyuracağını belirterek, şunları söyledi:

"Bu konuda her zaman bir sözüm var: Bilim Kurulumuz var, Bilim Kurulumuzun çalışmaları pazartesi günü Kabine'nin önüne gelecek. Bunun biz orada tekrar müzakeresini yapacağız.

Sağlık Bakanı Koca sunum yapacak

Mutasyonun hangi illerimizde ne konumda olduğunu, istatistiki eğrilerin nerelere vardığını orada Sağlık Bakanımız bizlere sunumunu yapacak.

"Kabine Toplantısından sonra tüm halkıma ifade edeceğim"

Sunumdan sonra bizler ne gibi tedbirler alabiliriz. Özellikle lokantalarla ilgili neler yapmamız gerekir, kafeteryalarla ilgili ne gibi adımlar atarız, bütün bunları otellere varıncaya kadar neler yapmamız gerekiyor, bunların kararını pazartesi günü Kabine Toplantısı'nda alacak ve ondan sonra da yapacağım açıklamada bunları tüm halkıma ifade edeceğim"

Bugünün gazete manşetleri için tıklayın >