Cumhurbaşkanı Erdoğan, Merkez Bankası Başkanı Kavcıoğlu ile görüştü

​Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Merkez Bankası Başkanı Şahap Kavcıoğlu
​Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Merkez Bankası Başkanı Şahap Kavcıoğlu

Cumhurbaşkanı Erdoğan, dolar kurundaki yükselişin ardından Şahap Kavcıoğlu ile görüştü.

Dolar kuru, sabah saatlerinden itibaren dikkat çeken bir artışa geçerek peş peşe rekor tazeledi. Yaşanan hareketlilik, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ı harekete geçirdi.

Cumhurbaşkanı Erdoğan, öğle saatlerinde Türkiye Cumhuriyet Merkez Bankası Başkanı Şahap Kavcıoğlu ile bir araya geldi.

Ankara'da yüz yüze görüşen Erdoğan ve Kavcıoğlu, piyasalardaki son durumu değerlendirdi.

  • Ne olmuştu?
  • Öte yandan Erdoğan, geçtiğimiz günlerde açıklamalarda bulunarak Türkiye'ye karşı oynanan oyunların olduğunu vurgulamıştı.
  • Ekonomik kurtuluş savaşından zaferle çıkılacağını belirten Erdoğan, şu ifadelere yer vermişti:
  • "Ülkemizi bunca tuzaktan, badireden nasıl çıkardıysak Allah'ın yardımı ve milletimizin desteğiyle bu ekonomik kurtuluş savaşından da zaferle çıkartacağız. Finansal kriz yönetimlerinde birikim ve tecrübe sahibi bir ülke olarak dünyanın içinden geçtiği kritik dönemin açtığı fırsatları değerlendirmekte kararlıyız. Kurdaki yükselişi bahane ederek hiçbir mantıklı izahı olmayan fahiş fiyat artışları yapan fırsatçılara göz açtırmayacağız, hepsinin tepesine bineceğiz.
  • Ülkemizi denklemin dışına itmek isteyenlerin kur, faiz ve fiyat artışı üzerinden oynadıkları oyunu görüyor, kendi oyun planımızla devam etme irademizi ortaya koyuyoruz. Yüksek faiz-düşük kur kısır döngüsü yerine yatırım, üretim, istihdam, ihracat odaklı ekonomi politikamızla ülkemiz için en doğru olanı yapmakta kararlıyız. İzlediğimiz politikaların önümüzdeki aylardan itibaren insanlarımızın günlük hayatlarındaki olumlu yansımalarını görmeye başlayacağız"
Bugünün gazete manşetleri için tıklayın >