Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan açıklama: Sınırlarda ördüğümüz duvarlarla giriş-çıkışları engelleyeceğiz

İran sınırına duvar örülüyor
İran sınırına duvar örülüyor

Cumhurbaşkanı Erdoğan, İran hudut sınırında görev yapan birliklerin komutanlarına seslendi. Erdoğan, "Sınırlarda ördüğümüz duvarlarla giriş-çıkışları tamamen engellemiş olacağız" dedi.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Milli Savunma Bakanı Hulusi Akar ile telefonda konuştu. İran hudut sınırında incelemede bulunan Akar'ı arayan Erdoğan, alınan önlemlere ilişkin bilgi aldı.

Cumhurbaşkanı Erdoğan ile telefonda görüşen Bakan Akar ise çalışmalara ilişkin bilgi verdi.

"Bir yalan terörü estiriliyor"

Sonrasında hudut hattında görevli birliklerin komutanlarına hitap eden Erdoğan, şunları söyledi:

“Çok farklı bir dönemden geçiyoruz, bir taraftan sel afetleri bir taraftan yangınlar. Bütün bunlar devam ederken bir de dedikoduya dayalı bir sıkıntı. Bu dedikoduya dayalı sıkıntıları inanıyorum ki sizler bertaraf edeceksiniz. Bunları da aşmamız gerekiyor.

Çünkü bir yalan terörü Türkiye’de estiriliyor. Bu yalan terörünü biz sizinle beraber aşacağız. Özellikle bu sınırlarda ördüğümüz duvarlarla giriş-çıkışları tamamen engellemiş olacağız.

"Hudutlardaki duvarlar bizim duvarlarımızdır"

Çünkü bu hudutlardaki duvarlarımız bizim emniyet, güvenlik duvarlarımızdır. Bunu sizler başardığınız takdirde, TSK’nın, güvenlik güçlerimizin yükü daha fazla hafifleyecektir. Bu duygularla sizleri tebrik ediyor, başarılarınızın devamını diliyorum"