Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan Musk'a sürpriz hediye: TURKSAT 5-B detayı dikkati çekti

Cumhurbaşkanı Erdoğan ve Musk video konferansla görüştü
Cumhurbaşkanı Erdoğan ve Musk video konferansla görüştü

Cumhurbaşkanı Erdoğan, elektrikli otonom araçlar, dijital ekonomi, uzun dönemli yatırımlar ve mevcut iş birliğini geliştirecek adımları değerlendirmek için Tesla ve SpaceXin kurucusu Elon Musk ile video konferans görüşmesi gerçekleştirdi. Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın görüşmelerden sonra SpaceX ve Tesla'nın kurucusu Elon Musk'a bir NFT hediye ettiği açıklandı.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Tesla ve SpaceX'in kurucusu Elon Musk ile video konferans görüşmesi gerçekleştirdi.

Elektrikli otonom araçlar ve dijital ekonomi konularının da konuşulduğu görüşmede, uzun dönemli yatırımlar ve mevcut iş birliğini geliştirecek adımlar değerlendirildi.

TURKSAT 5-B uydusunun fırlatılmasıyla ilgili detaylar da görüşüldü

Türkiye'nin yerli elektrikli aracı TOGG'un lityum bataryaları konusunda atılabilecek ortak adımların da masaya yatırıldığı görüşmede, Türkiye’nin SpaceX aracılığıyla Ocak ayında uzaya fırlattığı TÜRKSAT 5-A uydusunun ardından TÜRKSAT 5-B uydusunun uzaya fırlatılma süreci de görüşüldü.

Musk'a hediye edilen NFT
Musk'a hediye edilen NFT

Musk'a NFT hediye edildi

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, SpaceX ve Tesla gibi şirketlerin başındaki milyarder iş insanı Elon Musk’a bir NFT hediye etti.

Cumhurbaşkanlığı Dijital Dönüşüm Ofisi Başkanı Ali Taha Koç’un Twitter üzerinden yaptığı açıklamada şu ifadelere yer verildi:

“Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan, yeni uydumuz TURKSAT 5-B’yi uzaya çıkaracak SpaceX’in kurucusu Elon Musk’a, TURKSAT 5-A’yı uğurlarken çocuklarımızın çizdiği resimlerden oluşan NFT’yi hediye etti”

Bugünün gazete manşetleri için tıklayın >