Diamond Princess'te koronavirüse yakalananların sayısı 64'e yükseldi

İngiltere bandıralı gemi 'Diamond Princess'
İngiltere bandıralı gemi 'Diamond Princess'

Koronavirüs şüphesiyle karantina altına alınan İngiltere bandıralı gemi Diamond Princess'teki vaka sayısı 64'e yükseldi. 19 Şubat'a dek sürmesi planlanan karantinanın uzatılabileceği ifade ediliyor.

Korona virüsünün Japonya’daki adresi olarak gündeme gelen karantina altındaki yolcu gemisinden bugün de kötü haber geldi.

Dün 41 yolcuda daha virüs tespit edilmesiyle 61’e yükselen vaka sayısıyla bir kez daha dünya kamuoyunun gündemine oturan gemide, bugün de 3 yolcunun enfekte olduğu anlaşıldı.

Karantinaya alınan yolcuların endişeli bekleyişi sürüyor.
Karantinaya alınan yolcuların endişeli bekleyişi sürüyor.


Böylece gemideki vaka sayısı 64 olurken, Japonya genelindeki vaka sayısı da 89’a yükseldi. Sağlık otoriteleri, son tespit edilen hastaların sağlık kuruluşlarına sevkinin gerçekleştirildiğini açıklarken, tedavilerinin sürdüğü belirtildi.

Gemideki salgın durdurulamıyor

  • Hong Konglu bir kişinin gemiyi terk etmesinin ardından korona virüsü taşıdığının tespit edilmesi nedeniyle tedbir amaçlı karantinaya alınan gemide, ilk etapta 20 kişide, dün de 41 kişide virüs saptandığı açıklanmıştı.
  • Bugün rapor edilen 3 yeni vaka, gemideki hasta sayısını 64’e çıkarırken, Japonya’daki toplam vaka da 89’a yükselmişti.
  • Resmi açıklamaya göre 19 Şubat’a dek sürmesi beklenen karantinanın ise uzatılabileceği ifade ediliyor.
Bugünün gazete manşetleri için tıklayın >