Dilenci 10 bin lirasını çaldırdı, vaadini duyan şoke oldu

Mustafa Sezen
Mustafa Sezen

Antalya'nın Alanya ilçesinde 10 yıldır dilenen ve yaşlılık aylığı alan Mustafa Sezen, iki gün önce dolmuşta cüzdanını çaldırdı. Hırsıza seslenip "Benimle birlikte mi çalışıyor" diyen Sezen, parasının bulunmasını sağlayana 2 bin TL ödül vaadinde bulundu.

Antalya'nın Alanya ilçesinde 10 yıldır dilenen ve yaşlılık aylığı alan Mustafa Sezen dolmuşta içinde 10 bin lira bulunan cüzdanını çaldırdı.

Yaşlı adam, parasının bulunmasını sağlayana 2 bin TL ödül vaadinde bulundu.
Yaşlı adam, parasının bulunmasını sağlayana 2 bin TL ödül vaadinde bulundu.

İçinde yaşlılık aylığı da dahil yaklaşık 10 bin lira bulunan cüzdanının kimliği belirsiz bir kişi tarafından alındığını söyleyen Mustafa Sezen, olayı anlatırken gözyaşlarına boğuldu.

Hırsıza seslenip "Benimle birlikte mi çalışıyor" diyen Sezen, parasının bulunmasını sağlayana 2 bin TL ödül vaadinde bulundu. Bulana 2 milyar lirasını vereceğim paranın. Benimle mi çalışmış, üç aylık maaş param da vardı" dedi.

Yaşlı adam şunları söyledi:

  • "Paramı bulan zamanında almayaymış cebimden, cebimden çekmiş paramı. Cebimde saklayacağım tabii. Allah büyük, benim hanımım diyor ki o hırsız götürüp bir yerde kesmemiş diyor. Dolmuş parasını elden aldım sabah gelirken ben. Benim buralarda para dilenmeme yazık değil mi. Günde ancak 6 saat çalışabiliyorum"
Bugünün gazete manşetleri için tıklayın >