Diriliş Ertuğrul'dan 39 yaş müjdesi!

Diriliş
Diriliş

Ertuğrul rolüyle gönüllerde taht kuran başarılı oyuncu Engin Altan, bugün 39 yaşına girdi!

Ertuğrul rolüyle gönüllerde taht kuran başarılı oyuncu Engin Altan, bugün 39 yaşına girdi. 26 Temmuz 1979 tarihinde İzmir’de dünyaya gelen Altan, sahneyle lise yıllarında tanıştı. Dokuz Eylül Üniversitesi’ne kayıt olan Düzyatan, burada tiyatro üzerine eğitim aldı. Üniversiteden mezun olmasının ardından İstanbul’a yerleşen genç oyuncu, burada profesyonel olarak aktörlük kariyerine başladı. Başarılı oyuncu ilk olarak 2001 yılında gösterime giren Ruhsar adlı dizide rol alarak oyunculuğa ilk adımını attı. Engin Altan’ın en parlak dönemi ise, TRT ekranlarının efsane dizisi Diriliş Ertuğrul oldu. İkinci kez baba olmaya hazırlanan genç oyuncuya, başarılarının devamını diliyoruz…

Engin Altan Düzyatan kimdir?

                  26 Temmuz 1979 tarihinde, İzmir’de dünyaya geldi. Lisede okuduğu yıllarda tiyatro ile tanışan Düzyatan, bu tarihten sonra tiyatro ile olan bağını asla koparmadı. Liseden mezun olmasının ardından Dokuz Eylül Üniversitesi’ne kayıt olan Düzyatan, burada tiyatro üzerine eğitim aldı. Üniversiteden mezun olmasının ardından İstanbul’a yerleşen genç oyuncu, burada profesyonel olarak aktörlük kariyerine başladı.
Engin Altan Düzyatan kimdir? 26 Temmuz 1979 tarihinde, İzmir’de dünyaya geldi. Lisede okuduğu yıllarda tiyatro ile tanışan Düzyatan, bu tarihten sonra tiyatro ile olan bağını asla koparmadı. Liseden mezun olmasının ardından Dokuz Eylül Üniversitesi’ne kayıt olan Düzyatan, burada tiyatro üzerine eğitim aldı. Üniversiteden mezun olmasının ardından İstanbul’a yerleşen genç oyuncu, burada profesyonel olarak aktörlük kariyerine başladı.
İlk dizisi 2001'de!

                  İlk olarak 2001 yılında gösterime giren Ruhsar adlı dizide rol alarak oyunculuğa başlayan Düzyatan, Yeditepe İstanbul, Koçum benim ve Alacakaranlık adlı dizilerle oyunculuk deneyimini arttırdı. Düzyatan’ın rol aldığı ilk sinema filmi ise Mehmet Altıoklar’ın yönettiği Beyza’nın Kadınları oldu. 2005 yılında Beyza’nın Kadınları ve Kalbim Zamanı adlı sinema filmlerinde rol alan Düzyatan, 2008 yılında Cennet ve Mezuniyet, ardından 2010 yılında gösterime giren Romantik Komedi adlı filmlerin kadrosunda bulundu.
İlk dizisi 2001'de! İlk olarak 2001 yılında gösterime giren Ruhsar adlı dizide rol alarak oyunculuğa başlayan Düzyatan, Yeditepe İstanbul, Koçum benim ve Alacakaranlık adlı dizilerle oyunculuk deneyimini arttırdı. Düzyatan’ın rol aldığı ilk sinema filmi ise Mehmet Altıoklar’ın yönettiği Beyza’nın Kadınları oldu. 2005 yılında Beyza’nın Kadınları ve Kalbim Zamanı adlı sinema filmlerinde rol alan Düzyatan, 2008 yılında Cennet ve Mezuniyet, ardından 2010 yılında gösterime giren Romantik Komedi adlı filmlerin kadrosunda bulundu.
Sevgili Dünürüm dizisi üne kavuşturdu!

                  Engin Altan’ı asıl üne kavuşturan yapım ise Hakan Algül tarafından yönetilen ve de 2007 yılında gösterime giren Sevgili Dünürüm oldu. Başarılı oyuncu bu dizide Haluk Bilginer, Sumru Yavrucuk ve Nevra Serezli gibi tecrübeli oyuncularla beraber kamera karşısına geçti. 2009 yılında vizyona giren Bir Bulut Olsam, Düzyatan’ın rol aldığı en başarılı dizilerden birisi oldu. Meral Oktay’ın senarist ve oyuncu olarak katkıda bulunduğu dizide başarılı oyuncu, Melisa Sözen ve Engin Akyürek ile beraber başrolleri paylaştı.
Sevgili Dünürüm dizisi üne kavuşturdu! Engin Altan’ı asıl üne kavuşturan yapım ise Hakan Algül tarafından yönetilen ve de 2007 yılında gösterime giren Sevgili Dünürüm oldu. Başarılı oyuncu bu dizide Haluk Bilginer, Sumru Yavrucuk ve Nevra Serezli gibi tecrübeli oyuncularla beraber kamera karşısına geçti. 2009 yılında vizyona giren Bir Bulut Olsam, Düzyatan’ın rol aldığı en başarılı dizilerden birisi oldu. Meral Oktay’ın senarist ve oyuncu olarak katkıda bulunduğu dizide başarılı oyuncu, Melisa Sözen ve Engin Akyürek ile beraber başrolleri paylaştı.
Gönüllerde taht kurdu

                  Engin Altan 2010 yılında "Kapalı Çarşı" dizisinde rol aldı. Ayrıca 2010 yılından itibaren 2011 yılının sonuna kadar “1 Milyon Canlı Para” yarışmasının sunuculuğunu yaptı. 2010 yılında “Bir Avuç Deniz” sinema filminde (Mert Akbay) karakterini canlandırırken Engin Altan Düzyatan, Berrak Tüzünağaç, Can Gürzap, Ayda Aksel, Zeynep Özder, Ahu Yağtu ve Tuğrul Tülek ile beraber oynadı. 2011 yılında yönetmenliğini Ömer Vargı’nın yaptığı “Anadolu Kartalları” adlı sinema filminde Engin Altan Düzyatan Ekin Türkmen, Şevket Çoruh, Özge Özpirinçci, İsmail Filiz, Hande Subaşı, Çağatay Ulusoy, İlhan Şeşen, Alpay Kemal Atalan ile birlikte oynamıştır. 2014 yılında “Cinayet” adlı dizide ve “Çırağan Baskını” adlı dizide oynadı. Düzyatan, Neslişah Alkoçlar ile 28 Ağustos 2014 tarihinde evlendi. Ocak 2016 tarihinde Emir adında bir oğlu oldu. Altan, şimdilerde ikinci kez baba olmaya hazırlanıyor. 8 Aralık 2014 tarihinde TRT 1’de başlayan “Diriliş: Ertuğrul Gazi” adlı dizide Engin Altan Düzyatan Ertuğrul Gazi’yi canlandırmaya başladı. Altan’ın oyunculuk kariyerinin en parlak dönemi, yine bu başarılı yapım sayesinde gerçekleşti.
Gönüllerde taht kurdu Engin Altan 2010 yılında "Kapalı Çarşı" dizisinde rol aldı. Ayrıca 2010 yılından itibaren 2011 yılının sonuna kadar “1 Milyon Canlı Para” yarışmasının sunuculuğunu yaptı. 2010 yılında “Bir Avuç Deniz” sinema filminde (Mert Akbay) karakterini canlandırırken Engin Altan Düzyatan, Berrak Tüzünağaç, Can Gürzap, Ayda Aksel, Zeynep Özder, Ahu Yağtu ve Tuğrul Tülek ile beraber oynadı. 2011 yılında yönetmenliğini Ömer Vargı’nın yaptığı “Anadolu Kartalları” adlı sinema filminde Engin Altan Düzyatan Ekin Türkmen, Şevket Çoruh, Özge Özpirinçci, İsmail Filiz, Hande Subaşı, Çağatay Ulusoy, İlhan Şeşen, Alpay Kemal Atalan ile birlikte oynamıştır. 2014 yılında “Cinayet” adlı dizide ve “Çırağan Baskını” adlı dizide oynadı. Düzyatan, Neslişah Alkoçlar ile 28 Ağustos 2014 tarihinde evlendi. Ocak 2016 tarihinde Emir adında bir oğlu oldu. Altan, şimdilerde ikinci kez baba olmaya hazırlanıyor. 8 Aralık 2014 tarihinde TRT 1’de başlayan “Diriliş: Ertuğrul Gazi” adlı dizide Engin Altan Düzyatan Ertuğrul Gazi’yi canlandırmaya başladı. Altan’ın oyunculuk kariyerinin en parlak dönemi, yine bu başarılı yapım sayesinde gerçekleşti.
Bugünün gazete manşetleri için tıklayın >