20.356 Takipçi

Politikadan dosya habere, yerel haberden özel çalışmalara kadar haberin sosyal medyasındasınız. Bazen 'ciddi mesele' bazen bir dakikalık videolarla gündeme dair önemli detaylarla buradayız.

Doğu Ekspresiyle Kars’a gelen 5 öğrenci dehşeti yaşadı

Doğu Ekspresi keyfi kötü bitti
Doğu Ekspresi keyfi kötü bitti

Doğu Ekspresiyle Kars’a gelen ve Arpaçay’a Gülyüzü Köyü’ne gezmek için giden 5 öğrenci kar ve tipi de mahsur kaldı. Öğrenciler yaklaşık 40 dakika sonra AFAD ekipleri tarafından kurtarıldı.

İstanbul’dan gezi için Doğu Ekspresiyle Kars’a geldikleri öğrenilen öğrenciler Gülyüzü Köyü Çıldır Gölü civarına gitti. Bölgede etkili olan kar yağışı daha sonra tipiye çevirince Gülyüzü köyüne yakın mesafede araçlarının kara sağlanması sonucu 5 öğrenci mahsur kaldı.

AFAD ekipleri, öğrencileri mahsur kaldıkları yerden kurtararak UMKE ekiplerine teslim etti.
AFAD ekipleri, öğrencileri mahsur kaldıkları yerden kurtararak UMKE ekiplerine teslim etti.

Durum AFAD ve UMKE ekiplerine bildirildi. Olay yerine intikal eden AFAD ve UMKE ekipleri, yolda mahsur kalan 5 öğrenciye ulaşmak için yola çıktı.

Öğrencilerin sağlık durumları iyi

Yaklaşık 40 dakika sonra mahsur kalan öğrencilere ulaşan AFAD ekipleri, öğrencileri mahsur kaldıkları yerden kurtararak UMKE ekiplerine teslim etti. Sağlık durumları iyi olan öğrenciler daha sonra araçlarla Kars’a getirildi.

İLGİLİ HABERLER