Doktorlar 'yaşamaz' demişti: Vücudunun yarısı olmadan hayata tutundu

Loren Schauers
Loren Schauers

ABD'de yaşayan 19 yaşındaki Loren Schauers, bir inşaat alanında kullandığı ve kontrolünü kaybettiği 4 ton ağırlığındaki forkliftin altında kalarak vücudunun yarısını ve sağ kolunu kaybetti. Hayata dört elle sarılan Schauers, tüm ihtimallere karşı yaşama tutundu.

ABD’nin Montana eyaletindeki Great Falls ilçesinde yaşayan Loren Schauers, kullandığı forkliftin kontrolünü kaybederek kaza yaptı. Schauers, yaklaşık 4 tonluk aracın üzerine düşmesi sonucu belden aşağısının tamamını ve sağ kolunu kaybetti. Ambulans helikopter ile hastaneye kaldırılan Schauers, tüm ihtimallere karşı çıkarak yaşama tutundu.

"Doktorlar 6 kez veda etmemi söyledi"

Eylül 2019’da kaza geçiren Schauers’ın kız arkadaşı Sabia Reiche (21), doktorların kendisine 6 kez Schauers’ın öleceğini ve veda etmesi gerektiğini söylediğini belirtti. Henüz 18 aydır beraberken Schauers’ın kaza geçirdiğini ifade eden Reiche, bu yıl nişanlandıklarını söyledi.

Loren Schauers ve nişanlısı Sabia Reiche
Loren Schauers ve nişanlısı Sabia Reiche

"Bu yaşam ya da ölüm seçimiydi"

ABD medyasına konuşan Schauers, “Kaza anında bilincim açıktı. Forkliftin üzerime düştüğünü ve vücudumu ezdiğini gördüm. Belimden aşağısının alınması gerekiyordu. Bu çok zor bir seçim değildi. Yaşam ya da ölümün seçimiydi. Sabia ve ailem ne olursa olsun yanımda olacaklarını garanti ederken, bu benim için gerçekten zor bir seçim değildi” ifadelerini kullandı.

Bugünün gazete manşetleri için tıklayın >