POLİTİKADAN DOSYA HABERE, YEREL HABERDEN ÖZEL ÇALIŞMALARA KADAR HABERİN SOSYAL MEDYASINDASINIZ. BAZEN 'CİDDİ MESELE' BAZEN BİR DAKİKALIK VİDEOLARLA GÜNDEME DAİR ÖNEMLİ DETAYLARLA BURADAYIZ.

20.356 Takipçi
JURNAL.İST HAKKINDA

Drone ile ‘evde kal’ çağrısına destek

Antalya'daki vatandaş drone ile alışveriş yaparken
Antalya'daki vatandaş drone ile alışveriş yaparken

Antalya’da yaşayan bir vatandaş hobi amaçlı kullandığı drone’u bu sefer alışveriş amaçlı kullandı. Evinden çıkmadan alışveriş yapan vatandaş ‘evde kal’ çağrısına drone ile destek verdi.

İçindekiler

Dünyada ve Türkiye'de koronavirüse karşı alınan tedbirlerle birlikte vatandaşlar da hem kendilerini korumak hem de hayatlarını kolaylaştırmak için yeni fikirler üretiyor. Serik ilçesine bağlı Akçaalan Mahallesi'nde yaşayan Hasan Kurt isminde bir vatandaş, kendisini ve ailesini virüsten korumak için dışarı çıkmadan alışverişini drone ile yapıyor.

‘Evde kal’ çağrısına destek olmak istedi

'Evde kal' çağrısına destek olmak ve olumsuz bir durumla karşılaşmamak için böyle bir fikir ortaya koyduğunu belirten Hasan Kurt, "Ben bunu hobi amaçlı kullanıyorum. Drone'u daha çok görüntü çekme amaçlı ama malum bugünlerde koronavirüsden dolayı devletimizin dışarı çıkmayın önerisinden sonra dedim ki bunu sadece görüntü amaçlı kullanmayayım aynı zamanda alışveriş yaparken de markete göndereyim. Marketten de alacağım malzemeleri drone'la taşıyayım diye böyle bir fikir oluştu" dedi.

Market sahibiyle anlaşmışlar

Market sahibi ile şaka yoluyla drone ile alışveriş yapılması konusunda daha önce konuştuklarını belirten Kurt, "Bakkalla yeni konuşulmuş bir şey değil aslında, aramızda çoğu kez şakalaşma yolu ile, "Ağabey sen kendin niye geliyorsun. Gönder drone'u biz geriye göndeririz" diyordu.

"Artık iş zaruriyet boyutuna geldiği için mecburi olarak yapmak zorunda kaldık"
"Artık iş zaruriyet boyutuna geldiği için mecburi olarak yapmak zorunda kaldık"

Ama bir türlü gerek işlerimizin yoğunluğundan dolayı gerek fırsat bulamamamızdan dolayı bir türlü gerçekleştiremedik. Artık iş zaruriyet boyutuna geldiği için mecburi olarak yapmak zorunda kaldık" diye konuştu.

Drone ile hizmete devam edecekler

Elimizden geldiği kadar, topluma duyarlı olmaya çalışıyoruz diyen Market sahibi İbrahim Çetin, “Bu arada halkımıza bir öncülük yapabilir miyiz, diye bir fikir ortaya koyduk. Arkadaşım Hasan ile böyle bir şey yapmaya karar verdik.

Drone ile hizmet vermeye devam edecekler
Drone ile hizmet vermeye devam edecekler

Bu konuda tebrik mesajları aldık. Halkımızı sokaktan kurtarabilirsek ne mutlu bize. Bakalım inşallah 4 ya da 5 tane drone almayı düşünüyoruz. O şekilde hizmet vermeye çalışacağız" şeklinde konuştu.

Antalya'da yaşayan bir vatandaş hobi amaçlı çekim yaptığı drone ile marketten alışveriş yaptı. Hem evde kal çağrısına uyan hem de alışverişte yeni çığır açan vatandaş Evde Kal çağrısında alışverişe yeni bir boyut kazandırdı.

Dünya'da ve Türkiye'de Koronavirüse karşı alınan tedbirlerle birlikte vatandaşlar da hem kendilerini korumak hem de hayatlarını kolaylaştırmak için yeni fikirler üretiyor. Serik ilçesine bağlı Akçaalan mahallesinde yaşayan Hasan Kurt isminde bir vatandaş kendisini ve ailesini virüsten korumak için dışarı çıkmadan alışverişini drone ile yapıyor.
Lokanta ve restoranlarda masalar kalkıyor: Sadece paket ve 'gel-al' servis yapılacak
İlginizi çekebilirLokanta ve restoranlarda masalar kalkıyor: Sadece paket ve 'gel-al' servis yapılacak