Dünyaya hızla yayılan koronavirüsü PUBG'yi de etkiledi

PUBG
PUBG

Çin'den dünyaya adım adım yayılan koronavirüsü PUBG oyununu da etkisi altına aldı. PUBG, Almanya'nın başkenti Berlin'de yapmayı planladığı etkinliğini ertelediğini Twitter'dan açıkladı.

Çin'de ortaya çıkan virüs salgınında can kaybı 910 oldu. Vaka sayısı ise 40 binin üzerinde. Salgından etkilenen şirketler kervanına PlayerUnknown's Battlegrounds (PUBG) da katıldı.

Şirket Corona virüsü nedeniyle Nisan ayında Almanya'nın başkenti Berlin’de düzenlenecek olan PGS: Berlin etkinliğinin ertelendiğini duyurdu.

Şirketten yapılan resmi açıklama şu ifadelere yer verildi:

"Oyuncularımızın, çalışanlarımızın ve taraftarlarımızın sağlığının ve güvenliğinin en önemli önceliklerimiz olması sebebiyle, Nisan ayındaki PGS: Berlin etkinliğini erteleme kararını almak bizim için zor bir süreçti. İlerleyen bir tarihte konu ile ilgili daha detaylı bir açıklama yayınlayacağız"

Aynı açıklamada Berlin’deki etkinlik için erteleme kararı alınsa da 2020 yılında planlanan organizasyon sayısında bir değişiklik olmayacağının altı çizildi.

Pubg Mobile oynayan iki çocuğun oyun görüntüsü ve ses kaydı son haftanın en çok izlenen ve oaylaşılan videolarından biri oldu. Kahramanlarımızdan Tuğra, babasıyla oyun hakkında ve en sevdiği takım arkadaşı 'Miraç' hakkında bunları konuştu.