E-ticaret platformlarına kısıtlama geliyor

Arşiv
Arşiv

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Cumhurbaşkanlığı Külliyesi'nde esnaf ve sanatkarlarla düzenlenen iftar programında konuştu. Cumhurbaşkanı Erdoğan, "Fiyatları haksız şekilde yükselterek fahiş kazanç peşinde koşanlara cezaları artırıyoruz" dedi. Öte yandan Erdoğan, e-ticaret platformlarıyla ilgili olarak "İnternet üzerinden satış yapan e-ticaret platformlarına da çeki düzen veriyor, belirli sınırlamalar getiriyoruz" diye konuştu.

Esnaf ve sanatkâr camiası ile iftar yapan Cumhurbaşkanı Erdoğan, ekonomik durumla ilgili açıklamalarda bulundu.

Ukrayna ve Rusya arasındaki savaşla ilgili Erdoğan, "Salgının etkilerinin tam geçmeye başladığı bir dönemde Karadeniz'in kuzeyindeki krizin ağır sonuçlarıyla karşı karşıya kaldık. Bu tüm dünya ile bizi de etkiledi. Fahiş fiyatların sebebi salgın ve Rusya-Ukrayna savaşı. İnsanların refah seviyesini temin etmeye çalışıyoruz." dedi.

"Haksız kazanç peşinde koşanların cezalarını artırıyoruz"

Fahiş fiyatlarla mücadeleyle alakalı Cumhurbaşkanı Erdoğan, "Son dönemde çarşıda pazarda fahiş fiyat artışlarının en önemli sebebi bu iki faktördür. Millete sesleniş konuşmasında ifade ettiğim gibi; bu tür sorunlar hukuki değil ahlaki olduğu için yaptırımlar kısıtlı kalıyor. Ama bu değil ki elimiz kolumuz bağlı kalacağız. Şartlara göre ilave adımlar atarak insanlarımızın refah seviyelerini korumaya çalışıyoruz. Amacımız esnaf ve sanatkarımızla rekabet etmek değil, sizlerin de şikayetçi olduğu piyasadaki fahiş fiyatları kontrol altında tutmaktır. Fiyatları fahiş şekilde yükselterek haksız kazanç peşinde koşanların cezalarını artırıyoruz" ifadelerini kullandı.

E-ticaret sitelerine sınırlama geliyor

E-ticaret platformlarındaki düzenlemelerle ilgili Erdoğan, "İnternet üzerinden satış yapan e-ticaret platformlarına da çeki düzen veriyor, belirli sınırlamalar getiriyoruz. Kendi işini kurmak isteyen girişimcilere verdiğimiz destekleri artırıyoruz. Çeşitli istihdam projeleriyle özellikle gençlerimizin meslek öğrenme ve kazanç sahibi olmasını sağlıyoruz" dedi.

Bugünün gazete manşetleri için tıklayın >