Elon Musk, Tesla Cybertruck'ın değişikliklerini bir araya kadar duyurabilir

Tesla Cybertruck
Tesla Cybertruck

Yeni söylentilere göre birkaç yıldır üzerinde çalışılan Cybertruck modelinin tüm yenilikleri haftalar içinde Musk tarafından tanıtılabilir.

Musk, eğer beklenen ilgi görmezse yeni araç projesinin bir kamyon olarak devam edeceğini de ekliyor.

Tesla, Cybertruck'ın tasarımını değiştirmeye devam ediyor. Ayrıca o zamandan bu yana nelerin değiştiğini göstermek için her türlü fırsatı kolluyor. Bu kapsamda yapılan analizlere göre ElonMusk'ın birkaç hafta içerisinde Cybertruck'ın son versiyonunu göstermesi bekleniyor.

Cybertruck'ın keskin hatları, büyük yapısı ve kaslı hatları otomobili sıra dışı yapan en temel tasarım özelliklerinden birkaçı.
Cybertruck'ın keskin hatları, büyük yapısı ve kaslı hatları otomobili sıra dışı yapan en temel tasarım özelliklerinden birkaçı.

Musk, yenilenen elektrikli aracın birçok küçük ayarlamaya sahip olduğunu ve bu küçük ayrıntıların bile çok önemli olduğunu dile getiriyor. Tesla yönetimi daha küçük bir modelden yana olsa da şirketin CEO'su Musk bu aracın aslında karakteristik özelliğinin büyük olduğunu savunuyor.

Daha önce de bahsedildiği gibi büyük garajları olmayan ya da kamyonları dışarıya park edemeyen insanlar için bu boyut birtakım sorunlar oluşturabilir.

Musk daha önce AutomotiveNews'e verdiği bir röportajda Cybertruck'ın başarısız olursa 'normal bir kamyon' şeklinde hayatına devam edeceğini bildirmişti. Ama bu sadece bir ihtimal.

Tesla'nın yakın gelecekte göstereceği ne olursa olsun otomobil dünyası için önemli olduğu aşikar.

Bugünün gazete manşetleri için tıklayın >