Emine Erdoğan’ın davetine Nil Karaibrahimgil’in ‘hikayesi’ damga vurdu

Emine Erdoğan ve  Nil Karaibrahimgil.
Emine Erdoğan ve Nil Karaibrahimgil.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın eşi Emine Erdoğan 8 Mart Dünya Kadınlar Gününe özel koruyucu aileler ve devlet koruması altında büyüyen çocuklar için Külliye'de yemek verdi. Yemeğe birçok ünlü ismi davet eden Erdoğan, Nil Karaibrahimgil'in anlattığı kısa bir hikayeden oldukça etkilendi.

Emine Erdoğan'ın 8 Mart Dünya Kadınlar Günü etkinlikleri kapsamında koruyucu aileler, devlet koruması altında büyüyen çocuklar, iş insanları, sanatçılar ve gazetecilere Cumhurbaşkanlığı Külliyesi Kış Bahçesi'nde verdiği yemekte, sanatçılar Şükriye Tutkun, Bengü ve Nil Karaibrahimgil birer şarkı seslendirdi.

Kısa bir hikaye paylaştı

Şarkısını seslendirmeden önce koruyucu aileliğin önemine dikkati çeken ve bir hikayeyi anlatan Nil Karaibrahimgil, şöyle konuştu:

"Çocuk sormuş, 'Anne ben senin karnından mı doğdum? O da 'Sen benim yüreğimden doğdun' demiş. Herhalde bundan daha güzel, yüreğinden doğurduğu çocuğu evine kabul etmekten; ona kalbini, yüreğini, yuvasını açmaktan daha büyük bir şey olamaz." Karaibrahimgil, oğluna yazdığı "Benden Sana" isimli şarkıyı bu sefer koruyucu aileler için söyledi.

Nil Karaibrahimgil, sosyal medya hesabından programla ilgili duygularını anlattı.
Nil Karaibrahimgil, sosyal medya hesabından programla ilgili duygularını anlattı.

Çocuklar keyifli anlar yaşadı

  • Şükriye Tutkun da "Arda Boyları" isimli türküyü seslendirmeden önce yaptığı konuşmada, "Güzel şeyler olmaya devam ediyor, olacak da. Hepinizi kutluyorum, koruyucu aile olan, düşünen arkadaşlarımı. Bu organizasyon gerçekleştiren Sayın Hanımefendi, Sayın Bakanımız ve tüm emeği geçen arkadaşlara teşekkür ediyorum" diye konuştu. Yemekte, çocuklar da keyifli anlar yaşadı. Karaibrahimgil ve Tutkun şarkılarını seslendirirken birçok çocuk sahnede neşeyle dans etti.
  • Yemekte, Emine Erdoğan'ın daha önce yan flüt hediye ederek müzik çalışmalarına destek olduğu, devlet koruması altında yetişen, müzik alanında ulusal ve uluslararası başarılara sahip Merve Başoğlu da kardeşleri Muhammet ve Büşra ile özel bir dinleti sundu.
Bugünün gazete manşetleri için tıklayın >