Emrah Karaduman'dan 'çalıntı' iddialarına ilk yanıt!

Aleyna
Aleyna

Emrah Karaduman, sosyal medyada Aleyna Tilki'nin seslendirdiği, kendisinin de aranjörlüğünü yaptığı 'Dipsiz Kuyum' adlı şarkının çalıntı olduğu iddiaları hakkında açıklama yaptı.

Genç şarkıcı Aleyna Tilki ve aranjör Emrah Karaduman'ın izlenme rekoru kıran son şarkıları "Dipsiz Kuyum'un, çalıntı olduğu iddiaları gündeme bomba gibi düştü. Aranjör Karaduman, sosyal medyada şarkının çalıntı olduğu iddiaları hakkında açıklama yaparak haberleri yalanladı.

Çalıntı iddialarına yanıt geldi!

Aleyna Tilki, aranjörü Emrah Karaduman'ın 'Bombarduman' albümünde yer alan "Dipsiz Kuyum" isimli arabesk şarkıyı seslendirmişti. Söz ve müziğinde Emrah Karaduman'ın imzası bulunan şarkı da Mevlana'dan da alıntılar yapan Karaduman'ın şarkısı Bergen'in 1989 yılında seslendirdiği "Yıllar Affetmez" şarkısına çok benzetildi.

Sosyal medyayı sallayan 'çalıntı' eleştirileri için açıklama yapan Emrah Karaduman "Bu arabesk müzikte 'merdiven yürüyüş' diye tabir edilen bir tarz. Birçok şarkıda kullanılıyor. Çalıntı asla söz konusu değil" dedi.

MSG'nin (Musiki Eseri Sahipleri Grubu) eski teknik bilim kurul başkanı Aykut Gürel'in yaptığı açıklama şöyleydi; "Şarkıda, merdiven yürüyüş tekniği kullanılmış, ancak çalıntı bir durum söz konusu değil."

Bugünün gazete manşetleri için tıklayın >