Erdoğan'dan Süleyman Soylu hakkında ilk açıklama

Arşiv
Arşiv

Kabine Toplantısı sonrası açıklamalarda bulunan Cumhurbaşkanı Erdoğan, istifasını kabul etmediği İçişleri Bakanı Süleyman Soylu hakkında konuştu. Erdoğan, "İstifasını kabul etmeyerek, kendisinden görevini sürdürmesini istedim." dedi.

Erdoğan'ın açıklamaları şöyle:

Hafta sonu alınan 30 büyükşehirle ilgili sokağa çıkma yasağı bu tedbirlerle ilgilidir. Yasağın açıklandığı ilk saatlerde kimi yerlerde yaşanan gereksiz kargaşanın yaşanmaması için gereken tedbirleri alacağız. Sahilleri, piknik alanlarını dolduracak vatandaşlarımızı virüs tehlikesinden korumak amacımızdır.

  • Yaşanan olumsuzluklar bu gerçeği ortadan kaldırmıyor. İçişleri Bakanımızın bu konudaki sorumluluğu üstlenerek gösterdiği hassasiyeti takdirle karşılıyorum. Ancak istifasını kabul etmeyerek kendisinin görevini sürdürmesini istedik.

Terörle mücadele, afetler ve son olarak koronavirüsle mücadelede başarılarına yakınen şahit olduğumuz sayın bakanımız görevine devam ediyor. Cumhur İttifakı olarak verdiği destekten ötürü sayın Bahçeli'yi şahsım ve milletim adına teşekkür ediyorum.

Bugünün gazete manşetleri için tıklayın >