Esenler'de temizlik görevlileri çöplerin arasında yeni doğmuş bebek buldu

Esenler'de temizlik görevlileri çöplerin arasına bırakılan çantada yeni doğmuş bebek buldu.
Esenler'de temizlik görevlileri çöplerin arasına bırakılan çantada yeni doğmuş bebek buldu.

İstanbul Esenler’de, çöp toplayan temizlik görevlileri, sokak başında bulunan çöplerin arasına bırakılan çantada yeni doğmuş bir bebek buldu. Sağlık kontrolünden geçirilen bebek, yetkililere teslim edildi.

Alınan bilgilere göre, İstanbul’un Esenler İlçesi’ndeki Oruç Reis Mahallesi’nde geçtiğimiz gün çöp toplayan Esenler Belediyesine bağlı temizlik görevlileri, bir çantadan bebek ağlama sesi geldiğini duydu. İçinden ses gelen çantayı açan çöpçüler, yeni doğduğu tahmin edilen bir kız bebekle karşılaştı.

Olay yerine gelen Esenler İlçe Emniyet Müdürlüğüne bağlı Çocuk Büro Amirliği ekipleri konuyla ilgili araştırmaya başlattı.

Sağlık ekipleri tarafından kontrolden geçirilen ve kız olduğu anlaşılan bebek, Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürlüğü yetkililerine teslim edildi.

Bebeği bulan Esenler Belediyesi temizlik görevlisi İslam Özkaya, şunları kaydetti:

  • "Sabah 06,30 civarında çöp toplamaya çıktık. Sokağa girince bir çanta olduğunu gördüm. Yanına yaklaştığımızda bebek sesini duydum. Dikkatli şekilde çantanın ağzını açtığımda bir bebeğin olduğunu gördüm. Üşümemesi için üzerimizdeki montu çıkarıp çocuğu sardık. Polisi ve ambulansı aradık. Görevlilere teslim ettik. Allah korusun eğer ağlama sesi olmasa belki de alıp çöpe atmış olacaktık"
Bugünün gazete manşetleri için tıklayın >