Eşini, baldızını ve kayınpederini öldürmüştü, son sözleri şoke etti

Tacit Öz’ün mahkemedeki sözleri şoke etti.
Tacit Öz’ün mahkemedeki sözleri şoke etti.

Antalya'da geçtiğimiz yıl eşini, baldızını ve kayınpederini öldürüp, kayınvalidesini de ağır yaralayan Tacit Öz’ün mahkemedeki sözleri şoke etti.

Antalya'da, geçen yıl eşini, baldızını ve kayınpederini öldürüp, kayınvalidesini de ağır yaralayan 46 yaşındaki Tacit Öz, 3 kez ağırlaştırılmış ömür boyu hapis cezasına mahkum edildi.

 Sanık Tacit Öz, öldürdüğü eşi ile 4,5 yıl beraberliğinin olduğunu vurguladı.
Sanık Tacit Öz, öldürdüğü eşi ile 4,5 yıl beraberliğinin olduğunu vurguladı.

Katliam yapan damat, ''Ben bir iş adamıyım, böyle bir şeyi tasarlayarak yapmış olsam oraya tek başıma gitmezdim. Ayrıca herkesin görebileceği bir yerde değil, apartman boşluğunda onları öldürürdüm." dedi.

Ne olmuştu?

  • Antalya'da, güneş enerjisi ürünleri imalatçısı Tacit Öz, eşi Dilem İçoğlu Öz'ü (30) tartışmalarının ardından ailesinin evine bıraktı. Daha sonra pişman olan Tacit Öz, defalarca kayınpederinin evine gitmesine rağmen eşini göremedi. Öz, 2 Haziran 2017 tarihinde, eşiyle barışabilmek için kayınpederi Mevlüt İçoğlu'nun (54) Konyaaltı ilçesindeki evine geldi. Tacit Öz, eşi Dilem İçoğlu Öz, kayınpederi Mevlüt İçoğlu, kayınvalidesi Aliye İçoğlu (55) ve baldızı Demet İçoğlu Akkaya (31) ile sitenin bahçesindeki bankta oturdu. Temmuz ayında boşanma davaları görülecek Öz, eşi Dilem ile barışma isteğine olumsuz yanıt alınca, aile üyelerinin üzerine tabancayla kurşun yağdırdı. Kayınpeder İçoğlu da tabancayla damadına karşılık verdi.
  • Mevlüt İçoğlu ve Demet İçoğlu Akkaya, olay yerinde yaşamını yitirdi. Dilem İçoğlu Öz ve Aliye İçoğlu ise ağır yaralandı. Kendisi de kayınpederinin tabancasından çıkan kurşunla yaralanan Tacit Öz, tedavi için gittiği hastanede, gözaltına alındı. Dilem İçoğlu Öz de ertesi gün yaşamını yitirdi. Tedavisi tamamlanan Tacit Öz, tutuklandı.

“Böyle bir şeyi tasarlayarak yapmış olsam oraya tek başıma gitmezdim”

Antalya 5'inci Ağır Ceza Mahkemesi'nde görülen davanın karar duruşmasına, tutuklu sanık Tacit Öz, kayınvalidesi Aliye İçoğlu ve taraf avukatları katıldı. Sanık avukatı Erhan Öztürk, yaptığı savunmada müvekkilinin, olay yerine öldürme kastı ile gitmediğini söyledi. Sanık Tacit Öz ise öldürdüğü eşi ile 4,5 yıl beraberliğinin olduğunu belirterek şunları söyledi:

  • "Bu süre içerisinde herhangi bir kavgamız olmadı. Buna dair bir şahit yoktur. Bu nedenle ben üzerime atılı 'tasarlayarak insan öldürme ve insan öldürmeye teşebbüs' suçlamalarını kabul etmiyorum. Ben bir iş adamıyım, böyle bir şeyi tasarlayarak yapmış olsam oraya tek başıma gitmezdim. Ayrıca herkesin görebileceği bir yerde değil, apartman boşluğunda onları öldürürdüm."

3'er kez ağırlaştırılmış hapis

Kısa aranın ardından kararını açıklayan mahkeme heyeti, Taciz Öz'ü; eşi Dilem İçoğlu Öz, kayınpederi Mevlüt İçoğlu'nu ve baldızı Demet İçoğlu Akkaya'yı 'tasarlayarak kasten öldürme’ suçundan 3'er kez ağırlaştırılmış ömür boyu hapisle cezalandırdı.


Bugünün gazete manşetleri için tıklayın >