Evlatlık olduğunu 19 yıl sonra köyün çobanından öğrendi

Merve Akarsu
Merve Akarsu

İstanbul’da özel bir üniversitede gastronomi bölümü öğrencisi olan 21 yaşındaki Merve Akarsu 19 yaşında köyün çobanından evlatlık olduğunu öğrendi.

İstanbul'da yaşayan Seyit ve Asuman Akarsu çifti, tarihler 1996’yı gösterdiğinde Eminönü'nde Sosyal Hizmetler Müdürlüğü'ne başvurdu ve bir bebeği evlat edinmek istediklerini söyledi. Çift, kurum tarafından sıraya alındı.

1998'de kendilerine gelen telefonda Şanlıurfa'dan bir bebeğin kendilerine verilebileceği söylendi. Apar topar Şanlıurfa'ya giden Akarsu çifti, ismi Pınar Çetin olan bebeği evlatlık olarak aldı.O günden sonra bebeği öz evlatları gibi sevip büyüten karı koca, konuyla ilgili hiçbir şeyden bahsetmedi. Ta ki 2.5 yıl öncesine kadar...

Köyün çobanı her şeyi anlattı

Merve, kuzuları sevmek için annesinin köyü olan Pendik ilçesindeki Kurnaköy'e gitmişti. Burada bir çoban kendisine, "Annen ile babanı sakın üzme, tamam mı? Bu arada, gerçek anne ve babanla tanıştın mı sen?" dedi.

Duydukları karşısında şaşkına dönen genç kızın o günden sonra hayatı değişti. Merve, olaya ilişkin şunları söyledi:

  • "İlk öğrendiğimde, bana yalan söyledikleri için şimdiki anne babamdan nefret ettim. Daha sonra bu işte kimsenin suçu günahı olmadığını düşündüm. Hiç kardeşim var mı bilmek istiyorum. Öz ailemi sadece bunun için öğrenmek istiyorum"