Firari CEO'nun kaçmasına yardım eden müdür konuştu: Ailemle tehdit edildim

Nissan eski CEO’su Carlos Ghosn.
Nissan eski CEO’su Carlos Ghosn.

Japonya’dan Lübnan’a İstanbul üzerinden kaçan Nissan eski CEO’su Carlos Ghosn’a yardım ettiği gerekçesi ile gözaltına alınan MNG Jet Genel Müdürü Okan Kösemen'ın polisteki ifadesi ortaya çıktı. Kösemen ifadesinde ailesiyle tehdit edildiğini belirterek, "Korktum. Havaalanına getirilen kişiyi jetten alıp diğer jete götürdüm. Kim olduğunu bilmiyordum" dediği öğrenildi.

Nissan ve Renault’un eski CEO’su Ghosn’un İstanbul üzerinden Lübnan’a kaçmasına yardım ettiği gerekçesiyle gözaltına alınan 5 şüpheli tutuklandı. MNG Jet Genel Müdürü’nün ifadesi dikkat çekti.

Ghosn’un Japonya’dan Lübnan’a İstanbul üzerinden kaçmasına yardım ettiği gerekçesiyle, MNG Jet Ticaret Operasyon Müdürü Okan Kösemen, pilotlar N.P, Ö.B.B., S.K., B.K.S ve yer hizmetleri şirketinde çalışan F.K ile İ.M.H. önceki gün gözaltına alınmıştı.

Nissan'ın firari eski CEO'su Carlos Ghosn'u Türkiye üzerinden Lübnan'a kaçırdığı iddia edilen 5 şüpheli tutuklandı.
Nissan'ın firari eski CEO'su Carlos Ghosn'u Türkiye üzerinden Lübnan'a kaçırdığı iddia edilen 5 şüpheli tutuklandı.

Ailesi ile tehdit edilmiş

Tutuklanan MNG Jet Ticaret ve Operasyon Müdürü Okan Kösemen’in ifadesinde, Beyrut’tan daha önce tanıdığı bir kişinin kendisini arayarak, uluslararası önem arz eden bir iş olduğunu, yardım etmemesi durumunda çocuğu ve eşine zarar vereceklerini söyleyip kendisini tehdit ettiğini öne sürdü. Kösemen’in “Korktum. Havaalanına getirilen kişiyi jetten alıp diğer jete götürdüm. Kim olduğunu bilmiyordum” dediği öğrenildi.

MNG Jet Genel Müdürü Can Şaşmaz ise yaptığı açıklamada, sorgulanan bir şirket çalışanının kayıtlarla oynadığını itiraf ettiğini söyledi.

Bugünün gazete manşetleri için tıklayın >