Fotoğraftaki bu küçük kızı şimdi milyonlar izliyor

Ünlü oyuncunun çocukluk hali
Ünlü oyuncunun çocukluk hali

Ünlü oyuncunun çocukluk fotoğrafını görenler tanımakta güçlük çekiyor. İşte o ünlü isim...

Birçok ünlü isim, çocukluk yıllarına ait bir kareyi hayranlarıyla paylaşıyor. Milyonlarca hayranı olan bu isimler, fotoğraflarına aldıkları beğeni ve yorumlarla büyük ilgi topluyorlar.

Kimileri hiç değişmemiş yanlarıyla, kimileriyse büyük değişimleriyle dikkat çekiyor. Bu içerik içerisinde çocukluk fotoğrafına yer verdiğimiz isim için de durum tam olarak böyle.

Bugün, milyonlarca hayranı bulunan ve şarkıları dinlenme rekorları kıran ünlü ismi, çocukluk fotoğrafından tanımak neredeyse imkansız.

Peki siz onu tanıyabildiniz mi?

Peki siz onu tanıyabildiniz mi?
Peki siz onu tanıyabildiniz mi?

1978 yılında Türk bir baba ve Alman bir annenin ilk çocuğu olarak Hamm Bockum-Hoevel, Almanya'da dünyaya geldi. Babası Adana'lı bir doktor, annesi ise hemşireydi. 1983'de ailesinin Mersin, Erdemli'ye taşınmasıyla ilkokula burada başlayan oyuncu, Ankara'ya taşınmalarıyla Or-An İlkokulu'na devam etti. Son sınıftayken Almanya'ya dönüş yapmalarıyla 1989'da Grundschule (ilkokul) Gottmadingen'den mezun oldu. Gymnasium (ortaokul) Ochtrup'un ardından 1993-1995 yılları boyunca Gymnasium Georgianum Vreden'de okuyan oyuncu, 1995-1996 yılları arasında Oxford, İngiltere'de Headington Girls School'da yatılı olarak eğitim gördü. 1996-1998 yılları arasında Gymnasium Georgianum Vreden'e devam etti ve 1994 yılında öğrenci değişimi programı kapsamında Lille/Fransa'ya gitti. 1993-1998 arasında Euregio Orchester, Musikschulorchester ve Streichergrupp orkestralarında keman çaldı. Drama, İngiliz Edebiyatı ve güzel sanatlar ağırlıklı dersler alırken, tıp okumaya karar verdi. Almanya'ya döndü ve 1998'de Münster Üniversitesi Tıp Fakültesi'ne (Westfaelische Wilhelms Universitaet Muenster) girdi. 6 yıllık okulunun ilk 3 yılının ardından Türkiye'ye geldi ve Çapa Acil Dahiliye'de ardından da Adana'da staj yaptı. Staj döneminin ardından eğitimine bir süre ara vermek istedi ve okuldan bir senelik izin aldı. "Evet doktor olup dünyayı kurtarmam lazım ama çok oyuncu olmak da istiyorum" diyerek bir ay sonra 'Böyle Mi Olacaktı' adlı diziyle oyunculuğa başladı.

O isim, Selma Ergeç

Selma Ergeç
Selma Ergeç
Bugünün gazete manşetleri için tıklayın >