Gates çiftinin ayrılmasıyla ilgili yorumu gündem olmuştu: Önce aileme çip yerleştiririm

Sevda Resulqızı
Sevda Resulqızı

Microsoft’un kurucusu ABD'li milyarder Bill Gates hakkında yaptığı yorum ile gündem olan Azerbaycan'ın ARB Televizyonu'nun spikeri Sevda Resulqızı, "Benim öyle bir imkanım olsa önce ailemi kontrol etmek isterim. Çipi önce aile bireylerime yerleştiririm. Bill Gates'in de imkanı olsa önce eşine çip takar ki kadın oturup evde televizyon izlesin. Oraya buraya gitmesin. Demek ki öyle bir yeteneği yok" dedi.

Microsoft’un kurucusu ABD'li milyarder Bill Gates ve eşi Melinda Gates'in boşanma kararını yorumlarken Gates'in aşıları kullanarak insanları takip edebilecek mikroçipleri vücuda yerleştireceği iddialarına gönderme yaparak gündem olan Azerbaycan'ın ARB Televizyonu spikeri Sevda Resulqızı konuyla ilgili ilk kez konuştu.

ARB Televizyonu'nda sabah programı Güne Doğru'yu sunan Resulqızı, programın o bölümünde sosyal medya paylaşımlarını değerlendirdiklerini kaydederek, "Bill Gates ve Melinda Gates'in boşanma kararı ile ilgili yorum çok fazlaydı. Biz de bu boşanma haberini yorumluyorduk. İnsanlar diyor ki 'Bill Gates çip takıp insanları yönlendirecek.' Benim de aklıma geldi eğer öyle bir yeteneği olsa öncelikle neden eşini yönlendirmesin ki? Neden gelip Azerbaycan'da Sevda'ya çip takmakla uğraşsın?" diye konuştu.

Bill ve Melinda Gates çifti
Bill ve Melinda Gates çifti

"Öyle bir yeteneği olsa çipi eşine takar"

Resulqızı, "Benim öyle bir imkanım olsa önce ailemi kontrol etmek isterim. Çipi önce aile bireylerime yerleştiririm. Bill Gates'in de imkanı olsa önce eşine çip takar ki kadın onun istediği şeyleri yapsın. Örneğin, oturup evde televizyon izlesin. Oraya buraya gitmesin. Demek ki öyle bir yeteneği yok" dedi.

Erzurum Atatürk Üniversitesi Halkla İlişkiler ve Tanıtım bölümünde okuyon Resulqızı, gazetecilik mesleği gereği sorunlara hep farklı açıdan bakmaya çalıştığını da sözlerine ekledi.

Bugünün gazete manşetleri için tıklayın >