Geleneksek şakalar şaşkına çevirdi: Damadın kafasında yumurta kırıp, una buladılar

Mustafa Ünal’a, düğün öncesi yapılan şakalar şaşkına çevirdi.
Mustafa Ünal’a, düğün öncesi yapılan şakalar şaşkına çevirdi.

İzmir'de görev yapan Uzman Çavuş Mustafa Ünal, memleketi Bursa’nın İznik ilçesinde nişanlısı Zehranur Uğur ile evlenirken, damat Mustafa Ünal’a, düğün öncesi yapılan şakalar şaşkına çevirdi.

İzmir'in Çeşme ilçesinde Sahil Güvenlik Bot Komutanlığı'nda görev yapan Uzman Çavuş Mustafa Ünal, memleketi İznik’te, Zehranur Uğur ile dünya evine girdi.

Düğün günü gelin alma merasimi öncesinde arkadaşlarının şoke eden geleneksel şakalarına maruz kalan 25 yaşındaki damat Mustafa Ünal’ın kafasında yumurtalar kırılıp una bulandı, ağzına emzik verildi, ardından da koli bandı ile bağlandı.

Daha sonra bir aracın üzerine çıkartılan damat Ünal, eşine 'evlilik kuralları'nı okurken "Hafta sonları yemekleri yapıp bulaşıkları yıkayacağıma, maaşımın yarısını sana vereceğime, her tartışmamızda haklı olsam bile özür dileyeceğime, her iş çıkışı eve çiçekle geleceğime, akşamları evde çay kahve yapacağıma, senden sonra en çok seveceğim kadının da kızımız olacağına söz veriyorum" dedi. Damat bu şakaların ardından arkadaşları tarafından hamama götürüldü.

Damat Ünal’ın bu halini görenler şoke olurken damatlara yapılan bu şakaların bölgede yüzyıllardır süren geleneksel şakalar olduğu belirtildi.

Bugünün gazete manşetleri için tıklayın >