Gençlik ve Spor Bakanlığı'na personel alınacak: İşte alım yapılacak iki meslek

Arşiv
Arşiv

Gençlik ve Spor Bakanı Mehmet Muharrem Kasapoğlu, bakanlığa 4 bin 346 personel alınacağını duyurdu. Kasapoğlu, sosyal medya üzerinden yaptığı canlı yayınla sürekli işçi istihdamına yönelik alım yapacaklarını açıkladı.

Gençlik ve Spor Bakanı Mehmet Muharrem Kasapoğlu'ndan istihdam haberi geldi. Kasapoğlu, bakanlığa 4 bin 346 temizlik ve güvenlik görevlisi alınacağını söyledi.

Başvurular 27 Ağustos'a kadar yapılacak

23 - 27 Ağustos tarihleri arasında gerçekleştirilecek başvurular sonucu 549'u erkek, 869'u kadın olmak üzere temizlik görevlisi, yine 1227 erkek,1701 kadın olmak üzere güvenlik görevlisinin alımı yapılacak.

İki bin antrenör alınacak

Daha önce 2000 antrenör alımı için söz verdiklerini ve bunu gerçekleştireceklerini belirten Bakan Kasapoğlu, "2000 antrenör sözümüz hala geçerli. Bunun alımını iki farklı aşamada gerçekleştirmeye karar verdik. İlk etap antrenörlerimizin alımındaki şartlarımızı başvurulara göre değerlendireceğiz ve bir sonraki süreçte ihtiyaç analizini yapıp talepleri bu anlamda dengeleme noktasında strateji belirleyeceğiz. En kısa zamanda diğer süreci de başlatacağız" dedi.

DSİ de 2 bin 5 kişi alacak

Devlet Su İşleri (DSİ) Genel Müdürlüğü de taşra teşkilatında istihdam edilmek üzere 2005 kadroya sürekli işçi alınacağını duyurdu. Alınacak personel, ağır vasıta hizmetleri için şoför, ambar işçisi, kompresör operatörü, vinç operatörü, laborant, aşçı, teknisyen ve bekçi gibi kadrolarda görev alacak. Başvurular İşkur aracılığıyla yapılacak.

Bugünün gazete manşetleri için tıklayın >