Gözler kabine toplantısında: Bayram tatili kaç gün olacak?

Arşiv
Arşiv

Kabine bugün Cumhurbaşkanı Erdoğan başkanlığında bir araya gelecek. Kurban Bayramı tatilinin süresinin de belirleneceği toplantıda, turizm sezonuna ilişkin beklentiler ile bu kapsamda alınan tedbirler de masada olacak. Toplantıda ayrıca COVID-19 aşı programı ve ülke gündemindeki konuların ele alınması bekleniyor.

1 Temmuz'da kademeli normalleşmeye geçilmesinin ardından rahat nefes alan vatandaşın gözü şimdi de Kurban Bayramı tatilinin süresinde olacak. Bu çerçevede bugün toplanacak kabine toplantısında bayram tatilinin süresi görüşülecek.

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca'nın sunum yapması öngörülen toplantıda, 3. doz aşılama ve ülke genelinde aşı programında gelinen noktanın değerlendirileceği, aşı programının COVID-19 vaka sayılarına etkisi ve yerli aşı çalışmalarının da görüşüleceği tahmin ediliyor.

Bayram tatili kaç gün olacak?

Bayram tatili süresinin de belirlenmesi beklenen toplantıda, turizm sezonuna ilişkin beklentiler ile bu kapsamda alınan tedbirlerin masada olacağı öngörülüyor.

Dış politika ve güvenlik konuları

Güvenlik ve dış politikaya ilişkin konuların da görüşülecek gündem maddelerinden olacağı toplantıda, Milli Savunma Bakanı Hulusi Akar tarafından, yurt içi ve sınır ötesinde terör örgütlerine karşı yürütülen operasyonlara ilişkin Kabine'ye bilgi verilmesi bekleniyor. Toplantıda, 20 Temmuz Barış ve Özgürlük Bayramı'nda KKTC'ye yapılacak ziyaret öncesinde, bölgesel ve küresel gelişmelerin de ele alınacağı tahmin ediliyor.

Bugünün gazete manşetleri için tıklayın >