Günlerdir yakalanamayan fok, polise gelip 'teslim oldu'

Polis teşkilatının önüne geldi
Polis teşkilatının önüne geldi

ABD'nin Massachusetts eyaletinde bir gölette gezinen ve yakalanmaktan paçayı kurtaran fok, karakola giderek 'teslim oldu'. Shoe Göleti'ne girdiği için Shoebert adı verilen boz fok, cuma günü yakalandı.

Fok ilk kez iki hafta önce Beverly'deki gölette görüldü. Fokun denizden nehir ve drenaj boruları sayesinde gölete geldiği düşünülüyor.

Hızla bölge sakinlerinin gözdesi olan fok için göletten uzak durulması istendi:

Shoebert çok sevimli ama yine de yabani bir hayvan ve boş alana ihtiyacı var.

Bununla birlikte hayvanı yakalamak için itfaiyeciler ve yaban hayatı uzmanları 22 Eylül'de bir operasyon düzenledi. Ancak tekne ve dev ağlarla yapılan birkaç saatlik çalışma başarısız oldu.


Polis binasının yanına geldi

Shobert bir sonraki gün göletten çıkıp bir otoparkın içinden geçerek Beverly Polis Teşkilatı binasının yanına geldi ve "teslim oldu."

Polis tarafından yapılan açıklamada, Shobert'ün "yardım için karakola geldiği" ifade edildi. Yaban hayatı uzmanları, itfaiyeciler ve "gece vardiyasındaki bütün polisler", hayvanla ilgilendi.

Sağlık durumunun iyi olduğu açıklanan boz fok, Connecticut eyaletindeki Mystic Aquarium'a gönderildi. Akvaryumun hayvan kurtarmak programının müdürü Sarah Callan, Shobert'ün muayene edileceğini ve daha sonra doğaya salınacağını bildirdi:

Tipik enerjik, 4 yaşındaki bir boz fok gibi davranıyor. Shoebert'ü diğer fokların yakınında, sessiz ve tenha bir yere bırakmayı planlıyoruz.

Bugünün gazete manşetleri için tıklayın >