Güvenli Bölge: Suikastle, Ortadoğu'da dengeler yeniden sıfırlandı

Güvenli Bölge
Güvenli Bölge

GZT'nin sosyal medya hesaplarından yayınlanan Güvenli Bölge programında bu akşam 'Suikastle, Ortadoğu'da dengeler yeniden sıfırlandı', 'TSK ve MİT 2020'ye Libya'da girdi' başlıkları konuşuldu. İşte Mete Yarar ve İsmail Halis'in samimi sunumuyla, anlık sorulara anlık cevaplar veren interaktif program Güvenli Bölge'de konuşulanlar...

İsmail Halis ve Güvenlik Politikaları Uzmanı Mete Yarar'ın sunumuyla Güvenli Bölge'de bu hafta 'Suikastle, Ortadoğu'da dengeler yeniden sıfırlandı', 'TSK ve MİT 2020'ye Libya'da girdi' başlıkları tüm detaylarıyla konuşuldu.

Mete Yarar'ın açıklamalarından satır başları şöyle;

"ABD, Süleymani'ye yaptığı operasyonun sonrasını da planlamıştır"

ABD, İran'a bu ölçekte bir operasyon icra ediyorsa ve herkesin gözünün içine baka baka İranlı komutan Süleymani'yi öldürüyorsa bir sonrasını da planlamıştır.

Libya operasyonu, Barış Pınarı Harekatı'ndan daha zor

Türkiye Libya'da direk savaşın içinde olmayacak. Cumhurbaşkanımız da bunu teyit edecek açıklamalarda bulundu. Barış Pınarı Harekatı'ndan en az üç misli daha zor bir operasyon olacak. Oraya gidecek komutanların on saniye bile uyuyacak zamanı olmayacak.

"Nükleer savaş çıkarsa kazananı olmaz"

ABD-İran arasındaki gerilim bir dünya savaşına neden olursa ve bu nükleer savaş olursa kazananı olmayan bir savaş olur.

Libya'da bulunan F-16 uçakları öncelikle savunma görevini yapacaklar. Fakat bölgedeki üslerimize bir saldırı olursa Türkiye F-16'larını taarruz amaçlı kullanır.


Bugünün gazete manşetleri için tıklayın >