Hastanedeki patlama kameralara yansıdı: Şakalaşmadan mı kaynaklandı?

Patlama anından bir görüntü
Patlama anından bir görüntü

Zonguldak'ta hastaya müdahale etmek için hazırlık yapan hemşire ve mesai arkadaşı alevler içinde kaldı. Patlamanın hemşire ile mesai arkadaşı arasında yaşanan şakalaşmadan kaynaklandığı ve olayla ilgili soruşturma başlatıldığı belirtildi. Öte yandan dehşet anları saniye saniye güvenlik kamerasına yansıdı.

Zonguldak Bülent Ecevit Üniversitesi Sağlık Uygulama ve Araştırma Merkezi Hastanesi'nin acil servisinde hastasına pansuman yapmak üzere bankta hazırlık yapan hemşire şişeden alkol aktarımı yaptığı sırada bir anda alevler içerisinde kaldı. Dehşet anları ise saniye saniye kameraya yansıdı.

Hemşire yoğun bakıma alındı

Çığlık atarak yardım isteyen hemşire Gizem Elif Türk ve yanındaki arkadaşına ilk müdahaleyi hastane personeli yaptı. Üzeri örtü ile örtülerek söndürülen hemşire önce yoğun bakıma ardından da Derince Eğitim Araştırma Hastanesi yanık ünitesine sevk edildi.

Patlama şakalaşmadan kaynaklandı iddiası

Cumhuriyet Savcılığı olayla ilgili soruşturma başlatırken hastane yönetimi de idari soruşturma başlattı. Olayın hemşire Gizem Elif Türk'ün mesai arkadaşı hemşire Ö.E. ile şakalaştığı sırada alkol şişesinin alev alması sonucu meydana geldiği iddia edildi. Meydana gelen yangında hemşire Gizem Elif Türk ve temizlik personeli Yılmaz Yapıcı yaralanmıştı.

Bugünün gazete manşetleri için tıklayın >