Hatalı üretilen 1 milyon TL değerindeki araç yüzünden ölümden döndü

Arşiv
Arşiv

İstanbul'da bir kişi 2017 model 1 milyon TL değerinde lüks sıfır bir otomobil aldı. Seyir halinde motoru arıza yapan araç nedeniyle ölüm riski atlatan vatandaş, bayiye giderek aracın değişimini istedi. Bayinin talebi reddetmesiyle mahkemeye başvuran tüketiciye güzel haber yargıdan geldi. Aracın misliyle değişimine karar verildi. Aynı marka ve model bir başka araçta da aynı sorun yaşanınca akıllara "O yıl üretilen araçlarda problem mi var?" sorusu geldi.

İstanbul'da yaşayan bir vatandaş, 1 milyon liraya 2017 model lüks otomobil aldığına bin pişman oldu. Aracı yaklaşık bir yıldır kullanan sürücü, son olarak uzun yola çıktı ve seyir halindeyken motor arıza verince ölüm riski atlattı.

Değişim talebinde bulundu

Garanti süresi devam eden aracın sahibi bayiye aracın motorunda problem olduğunu söyledi. Ve değişim talebinde bulundu. Bayi ise araç sahibine aracın arızasının kullanıcı hatasından kaynaklandığını belirtti.

CNN Türk'ün haberine göre; otomobil sahibi mahkemeye başvurdu. Mahkeme bilirkişi atadı. Bilirkişiler motorda sorun olduğunu tespit etti ve aracın misliyle değiştirilmesine karar verdi.

Başka bir araçta da aynı sorun görüldü

Aynı model ve aynı yıl üretilen bir başka lüks otomobil bu kez de Kırklareli yolu üzerinde seyir halindeyken yolda kaldı. Aynı marka araçlarda üst üste sorun çıkması, akıllara "O yıl üretilen araçlarda problem mi var?" sorusunu getirdi.

Bugünün gazete manşetleri için tıklayın >