Meteoroloji duyurdu: 13 il için sarı kod uyarısı verildi

13 il için sarı kod uyarısı verildi
13 il için sarı kod uyarısı verildi

Meteoroloji Genel Müdürlüğü'nden tarafından yapılan 'sarı kodlu' uyarıda, Doğu Anadolu'nun doğusu, Güneydoğu Anadolu'nun batısı, Doğu Akdeniz ve Doğu Karadeniz'in kıyı kesimlerinde gök gürültülü sağanak ve karla karışık sağanak bekleniyor. Ayrıca Hava sıcaklığının kuzeybatı kesimlerde biraz artacağı, iç ve doğu bölgelerde 2 ila 4 derece azalacağı, diğer yerlerde önemli bir değişiklik olmayacağı tahmin ediliyor.

Bugün ülke genelinin çok bulutlu, Marmara'nın doğusu, Trakya, Doğu Akdeniz, İç Anadolu, Karadeniz, Doğu ve Güneydoğu Anadolu'nun yağmur ve sağanak, yer yer gök gürültülü sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor.

Yağışların, Orta Karadeniz kıyıları ile Adana'nın doğusu, Osmaniye, Hatay, Giresun, Trabzon, Erzurum, Kars, Tunceli, Bingöl ve Elazığ çevrelerinde yerel olmak üzere kuvvetli olması bekleniyor.

Meteoroloji 13 il için sarı kodlu uyarı yaptı

Gök gürültülü sağanak beklenen Adana, Adıyaman, Bingöl, Diyarbakır, Elazığ, Gaziantep, Hatay, Tunceli, Şanlıurfa, Kilis ve Osmaniye ile karla karışık sağanak beklenen Giresun ve Trabzon için 'sarı' uyarı yapıldı.

Hava sıcaklığının kuzeybatı kesimlerde biraz artacağı, iç ve doğu bölgelerde 2 ila 4 derece azalacağı, diğer yerlerde önemli bir değişiklik olmayacağı tahmin ediliyor.

Bugünün gazete manşetleri için tıklayın >