Hava sıcaklıkları düşüyor: Türkiye yağışlı havanın etkisine giriyor

Arşiv
Arşiv

Meteoroloji'den yapılan değerlendirmelere göre, hava sıcaklıkları ülke genelinde azalarak mevsim normalleri civarında, batı kesimlerde ise yer yer mevsim normalleri altında seyredecek. Türkiye sıcaklıkların düşmesiyle birlikte yağışlı havanın etkisine girecek. Cuma gününden itibaren ise ülke genelinde kar yağışı etkili olacak.

Türkiye, bu hafta yağışlı havanın etkisi altında olacak. Hava sıcaklıkları yağışla birlikte ülke genelinde azalacak. Batı kesimlerde ise mevsim normalleri altında seyredecek. Cuma gününden itibaren ise ülke genelinde kar yağışı etkili olacak.

Kuvvetli yağış bekleniyor

Özellikle kıyı Ege ve Marmara'da kuvvetli yağış görülecek. Marmara, Ege, Batı Akdeniz, İç Anadolu'nun kuzeybatısı ve Batı Karadeniz'de sağanak ve gök gürültülü sağanak etkili olacak.

Ege'de metrekareye 50 ile 100 kilogram arasında yağış düşmesi bekleniyor. Kıyı Ege, İstanbul, Bursa, Yalova, Çanakkale, Balıkesir ve Manisa çevrelerinde yağışların kuvvetli olması bekleniyor.

Pazartesi hava durum haritası
Pazartesi hava durum haritası

Akdeniz'de hafta başında şiddetli rüzgar görülecek. Bölgede sonraki günlerde ise yağış bekleniyor.

Doğu kesimlerde beklenen karla karışık yağmur ve kar, çarşamba günü itibarıyla iç Ege'de kendini gösterecek.

İstanbul'da sıcaklık 10 dereceye düşecek

İstanbul'da iki gün boyunca kuvvetli yağış görülecek. Hafta boyunca yağış devam edecek.15 derece olan hava sıcaklığı hafta ortasında 10 dereceye düşecek.

Cuma günü hava durum haritası
Cuma günü hava durum haritası

Ankara'ya kar geliyor

Ankara'da hafta başında 16 derece olan sıcaklık salı gününden itibaren düşmeye başlayacak ve 6 dereceye kadar düşecek. Kentte, cuma gününden itibaren kar yağışı etkili olacak.

İzmir'de kuvvetli yağış görülecek

İzmir'de haftanın ilk iki günü kuvvetli yağış var. Özellikle kuzey ilçelerde yağış kendisini daha da hissettirecek.

Meteoroloji, yağışların neden olabileceği sel, su baskını, yıldırım ve kuvvetli rüzgar gibi olumsuzluklara karşı dikkatli olunmasını istedi.

Bugünün gazete manşetleri için tıklayın >