Havai fişek fabrikasının sahibi ilk kez konuştu

Yaşa Coşkun
Yaşa Coşkun

Sakarya Hendek'te 4 işçinin hayatını kaybettiği havai fişek fabrikasının sahibi Yaşar Coşkun, ilk kez konuştu. Coşkun, "Yönetmeliğe ve tüzüğe uygun çalıştık. Fabrikayı defalarca kez denetledik" dedi.

Sakarya Hendek'te havai fişek patlamasının meydana geldiği fabrikanın üç ortağından biri olan Yaşar Coşkun patlamayla ilgili suskunluğunu bozdu. Coşkun, yönetmeliğe ve tüzüğe uygun çalıştıklarını, fabrikayı da defalarca kez denetlediklerini söyledi.


"Daha önce iki patlama oldu"

Fabrika sahibi Yaşar Coşkun, fabrikada daha önce kaç kez patlama gerçekleştiğine ilişkin yaşanan tartışmada, daha önce İKİ patlama olduğunu ve bu patlamanın üçüncü patlama olduğunu söyledi.

"Patlama eğitimi almamış işçi çalışmıyor"

Coşkun, fabrikada patlama konusunda eğitim almamış herhangi bir çalışan olup olmadığı yönündeki soruya, "Bunların hepsi yönetmeliklere uygundur. Patlama konusunda eğitim almayan işçi çalışmıyor. Tebliğler yaptık. Fabrika mütemadiyen denetleniyor. İşçilerimiz de eğitimli işçiler. Patlamanın sebebine ilişkin bir şey söyleyemem çalışmalar devam ediyor" yanıtını verdi.

Coşkun, fabrikada gereken önlemlerin bugüne kadar alındığını da sözlerine ekledi.

Kaynak: HABERTÜRK TV