Hiç gitmediği İstanbul'dan ceza yağdı: Üç ayda 20 ayrı trafik cezası yedi

Hüseyin Şallı
Hüseyin Şallı

Antalya’nın Elmalı ilçesinde çiftçilik yapan Hüseyin Şallı'ya (47) hayatında hiç gitmediği İstanbul’dan 20 farklı trafik cezası geldi. İstanbul'un yolunu bile bilmediğini belirten Şallı, “Ben İstanbul’a hiç gitmemiş bir insanım. Ama bana İstanbul tarafından farklı yerlerden ceza gelmiş" diye sitem etti.

Antalya’da çiftçilik ile geçimini sağlayan 47 yaşındaki Hüseyin Şallı'ya aracı ile hiç gitmediği İstanbul’dan üç ay içinde 20 ayrı trafik cezası geldi.

Kendisine ait 07 SU 545 plakalı Tofaş marka aracı ile bugüne kadar Antalya dışına hiç çıkmayan Şallı, gelen cezalar karşısında adeta hayatından bezdi.

Üç ayda 20 farklı trafik cezası geldi
Üç ayda 20 farklı trafik cezası geldi

Cezaların iptali için savcılığa başvurdu

Şallı’ya ilk ceza 09 Nisan 2020 tarihinde Mahmutbey istasyonunda geldi. Diğer cezalar ise 3 ay içerisinde farklı tarihlerde İkitelli, İstoç, Fenertepe güzergahlarından geldi. Son ceza 09 Haziran tarihinde İstoç yolunda geldi. Gelen cezalar hakkında Elmalı Cumhuriyet Başsavcılığına başvuruda bulunan çiftçi, cezaların iptal edilmesini istiyor.

"İstanbul'un yolunu bilmem"

İstanbul'un yolunu bile bilmediğini belirten Şallı, “Ben İstanbul’a hiç gitmemiş bir insanım. Ama bana İstanbul tarafından farklı yerlerden ceza gelmiş. Ben bu cezaların nedenini bir türlü bilemiyorum. Bu cezalar karşısında kendimi bir tuhaf hissettim. 20 farklı ceza gelmiş. Geçmediğim yollardan geçti gösteriliyor” sözlerine yer verdi.

Bugünün gazete manşetleri için tıklayın >